10 tipů, co s sebou na dovolenou

Chystáte se letět na dovolenou a máte pocit, že se absolutně nemůžete vejít do jednoho kufru? Chce to pořádně promyslet, co všechno s sebou vzít. Zaměřte se na kombinování oblečení a malá balení.

1) V první řadě je potřeba pořídit si nějaký prostorný kvalitní kufr, který ale zároveň nebude zbytečně moc vážit, abyste pak nemuseli šetřit na obsahu uvnitř.

2) Oblečení volte určitě nemačkavé, abyste s sebou nemuseli tahat žehličku. Zároveň vybírejte spíš přírodní materiály, ve kterých se v horku nebudete potit.

3) Zaměřte se na kombinování. Když sáhnete po jednoduchých jednobarevných šatech, můžete je navečer doplnit zajímavým náhrdelníkem a jednoduchou kabelkou a máte večerní outfit. Přes den obléknete šaty, k tomu klobouk a na záda batůžek a můžete vyrazit na pláž. Trička, tílka a topy by měly jít kombinovat se šortkami i se sukní.

4) Nezapomeňte na pohodlné oblečení do města, na výpravy za památkami. Při vstupu do mnoha církevních budov musejí mít ženy zahalená ramena a kolena, takže určitě s sebou delší sukni nebo tříčtvrteční kalhoty a lehkou bílou košili, která se dá obléknout na tílko k šortkám nebo nosit jen tak k sukni spolu se zajímavým náhrdelníkem.

5) Kromě pohodlných letních sandálů určitě přibalte i sportovní tenisky. Ty se dají nosit i do města a nohy pak při celodenní chůzi netrpí. Zároveň v nich můžete vyrazit třeba do národního parku.

6) Přibalte i lehkou bundičku nebo mikinu na chladnější večery nebo na projížďku na motorce.

7) Kosmetiku nemusíte nutně omezovat na minimum, ale pořiďte si lehká a malinká cestování balení. Nač tahat velký šampon, sprchový gel, tělový krém nebo pastu na zuby. Nezapomeňte na opalovací krém!

8) Nezapomeňte také na jednoduchou malou kabelku, která se bude hodit k jakémukoli outfitu.

9) Místo větší kabelky nebo tašky přes rameno, do které sbalíte i vodu a nějakou svačinu, sáhněte raději po stylovém batohu. Nenamáhá tolik záda a ramena a na výletě nepřekáží. Dobře zvolený model se dá nosit i k streetovým šatům. Skvělé jsou například kousky z dílny Roxy.

10) Velkou froté osušku na pláž nechte doma, zabírá hrozně moc místa. Vyměňte ji za nějaké barevně výrazné lehké bavlněné prostěradlo. Rychle schne a zabere méně místa.