10 tipů na zaručeně originální vánoční dárky

alt

Nevíte, co dát pod stromeček svým nejbližším? Peníze nehrajou roli, ale schází vám ten nápad? Nebo peníze prostě nemáte a hledáte originální alternativu? Nabízíme vám deset tipů na opravdové pecky, drahé i skoro zadarmo.

1) Jednoduše poukaz na nákup v nějaké prodejně nebo e-shopu. Vyhnete se koupi nevhodného dárku, který hned po svátcích poputuje zpět do obchodu.

2) Netradiční zájezd nebo adrenalinový zážitek. Například Freeride Camp, kde se obdarovaný naučí zdolávat svahy s hlubokým prašanem, svobodně ve volné přírodě. Vše pod dohledem zkušených instruktorů.

alt

3) Nějaký příjemný odpočinkový nebo kulturní zážitek. Třeba poukaz na masérské služby, do sauny, na romantickou večeři nebo lístky do divadla či na koncert.

4) Předplatné časopisu, po kterém váš blízký už dávno touží. Nabídka je obrovská.

5) Služby fitness instruktora nebo permanentku na nějaké pravidelné cvičení. To po vánočním přejídání ocení zaručeně každý.

6) Lyže nebo prkno s vlastním autorským designem. V Česku jsou minimálně tři firmy, které takové služby nabízejí.

7) Levnější variantou je nějaká stylová samolepka. Ostatně i samolepku můžete navrhnout sami a nechat ji vytisknout ve speciálním shopu. Na webu jich jsou mraky.

alt

8) Ze starého skejtu nebo snowboardu sami vyrobte originální nábytek. Třeba polici, knihovnu, věšák nebo stoličku. Fantazii se meze nekladou.

9) Ostatně vyrobit se toho dá spoustu. Nebojte se být kreativní a vytvořte třeba nějakou zajímavou brož, náhrdelník, náramek nebo obraz. Nakupte barvy na textil, v sekáči vyhrabte bílé triko a pusťte se do oblečení s vlastním designem.

10) Když opravdu nemáte peníze, můžete darovat třeba poukaz na mytí oken, úklid domácnosti, garáže, hlídání dětí, pořezání dřeva na zimu a podobně. Vtip je v tom, že vy sami tu práci uděláte. Zaručeně originální, vysoce praktické a navíc ekologické.

Ten nejlepší a nejoriginálnější dárek možná není nějaká věc, ale ten čas a úsilí, které do jeho výroby či shánění s láskou investovali naši nejbližší.