16 kilometrů po nejkrásnějších místech v Praze. To bude City Trail Run

alt

Unikátní běžecký závod těmi nejmalebnějšími místy Prahy povede z Petřína až do Bohnic. Poběží se po schodech, pěšinkách, mostech, parky, zahradami či vinicemi. City Trail Run startuje v sobotu 19. října v 10 hodin v Hellichově ulici na Petříně.

Trasa dlouhá 16 kilometrů bude poměrně náročná, celkem běžci překonají převýšení 442 metrů. Proto je tenhle úplně nový závod v městském terénu určen spíš pokročilejším běžcům, než úplným začátečníkům. Poběží se ve dvou kategoriích – jednotlivci 16 kilometrů a štafeta dvakrát 8 kilometrů.

alt

Oproti jiným běžeckým akcím má City Trail Run konec jinde než začátek. Osobní věci účastníků pořadatelé převezou do Bohnic. Závod končí u psychiatrické léčebny, v jejímž areálu se chystá doprovodný program a mini food festival. Organizátoři si od náročné, avšak velmi rozmanité trasy slibují, že lidé poznají v Praze nová míst, kam se budou moci za sportem či relaxací vracet. Obzvlášť barevný podzim dodá závodu tu správnou atmosféru.

Na trase bude připraveno několik zpestření, např. COMPRESSPORT vrcholová prémie ve výši 10 000 korun a další. Kapacita běžecké akce nepřekročí 1000 osob a on-line registrace skončí v momentě, kdy bude kapacita naplněna. Běží se za každého počasí.