5 tipů, jak ochránit cennosti před kapsáři

Cestujete do exotických zemí nebo prostě jen jezdíte denně „emhádéčkem“ přecpaným lidmi? Jak v pražském metru, ostravské tramvaji, na brněnském hlavním nádraží nebo třeba v rušné ulici uprostřed Dillí se potlouká spoustu poťouchlých lapků a kapsářů. Přinášíme několik rad a tipů, jak uložit cennosti a peníze, aniž by se dostaly do něčích nenechavých rukou.

1) Ve všech průvodcích se píše, jak mají lidé nosit v rušných městských místech batoh směrem dopředu. To ale nejen že vypadá blbě, je to i nepohodlné a nepraktické. Mnohem lepší je pořídit si batoh s šikovnou skrytou kapsou na cennosti a nemít peněženku v nějaké vnější snadno dostupné kapse. Pěkné a praktické batohy s tajnými kapsami vyrábí například oblíbený Burton.

2) Stejně jako batoh se cílem lapků stávají kabelky. Mnohdy shora otevřené nebo z tenkého materiálu, který zloděj snadno prořízne. Řešením může být pevná kvalitní kožená kabelka rovněž s tajnou vnitřní přihrádkou na zip například od italské designové značky Toscanio.

3) Hlavně muži velmi rádi nosí své peněženky v zadní kapse kalhot, odkud je při placení snadno vytáhnou. Stejně tak je ale snadno ukořistí také lapka, proto je potřeba trochu šidit. Co si dát do kapsy peněženku od Dynomighty Design, co vypadá jako přeložená obálka? Po té zloděj určitě nepůjde, k čemu by mu byla?

4) A samozřejmě nesmíme zapomenout na klasickou pánskou skrýš na peněženku – vnitřní náprsní kapsu u kabátu (například kabáty Mill Spring), městské (například Quiksilver) nebo někdy i sportovní bundy (třeba Funstorm).

5) Další variantou může být malá taška přes rameno na doklady a peněženku pod mikinou, bundou nebo pod kabátem. Zkrátka a jednoduše nemusí být vůbec vidět.