6 tipů na nejlepší zimní zážitky v Česku. Od ledolezení až po netradiční „sáňkování“

alt

Zima na českých horách je zatím v plném proudu, po kopcích leží spousty sněhu a vy přemýšlíte, co podniknout? Chystáte se na dovolenou a hledáte nějaké nové adrenalinové zážitky? Přinášíme vám šest tipů na nejzajímavější zimní zážitky u nás.

Psí spřežení neboli mushing

Sáně a smečka severských psů. Kdo má rád sáňkování, rychlost, přírodu a psy, je mushing pro něj to pravé. V Česku se tomuto sportu věnuje poměrně dost lidí a skoro na každých horách najdete nějakého mushera, který vás za úplatu ochotně sveze.

Ledolezení

Jestli máte rádi lezení, zkuste zimní variantu. Lezení po umělé ledové stěně nebo slézání ledopádů. Obojí se dá zvládnout v Česku pod vedením zkušených instruktorů.

alt

Snowtubing

Spousta českých lyžařských středisek nabízí kromě lyžování mnoho dalších aktivit pro rodiny s dětmi. K jedné z nich patří rychlá varianta „sáňkování“ - snowtubing. Je to vlastně jízda na jakémsi nafukovacím vaku v uměle vytvořeném sněhovém korytě s mnoha zatáčkami. Nahoru vás vyveze speciální vlek a dolů se řítíte super rychlostí.

Skijöring

Jste-li dobří lyžaři, zkuste skijöring. Zimní sport, při kterém je člověk na lyžích připoután tažným lanem ke koni, psu nebo více psům či dokonce k motorovému vozidlu. V terénu můžete najet spoustu kilometrů a skvěle si užít, samozřejmě s doprovodem instruktora. Musíte ale umět slušně lyžovat, jinak daleko nedojedete.

alt

Snowkiting

Milovníci snowboardingu nebo lyžování mohou zkusit navštívit nějakou z mnoha českých „náhorních planin“ či nějaké zamrzlé jezero, kde leží spoustu sněhu a hodně fouká, a zkusit si jízdu „s drakem“. Jízdu s kitem neboli tažným drakem dnes už v Česku učí spousta škol na mnoha místech.

Skialpining

Láká vás skialpinistické dobrodružství, ale do Alp a volného terénu si netroufáte? Třeba na Šumavě nebo v Krkonoších existují přímo skialpinistické stezky, kde si tenhle úžasný sport můžete bezpečně vyzkoušet.