8 tipů, jak si skvěle užít jarní prázdniny

alt

Jarní prázdniny se nebezpečně blíží a vy stále nemáte žádné plány? Nevíte, co podniknout? Máme pro vás osm tipů, jak si tenhle týden odpočinku od školních povinností skvěle užít.

1.) Začátečníci nebo i zkušení snowboardisté se mohou poohlédnout po nějakém snb kempu, kde se naučí třeba nové triky nebo jízdu v U-rampě. Zdatní snowboardisté a lyžaři můžou pod vedením instruktorů zkusit na nějakém freeride kempu jízdu v prašanu ve volném terénu. Prostě ideálně strávený čas s partou kamarádů. Dobrodružství a nezapomenutelné zážitky.

2.) Pro ty, co už nějaký čásek na prkně nebo lyžích jezdí, a hledají nějaké nové možnosti, se přímo nabízí snowkiting. Škol, kde se dá natrénovat jízda s „drakem“, je v Česku celá řada. Vyhledávanou lokalitou jsou třeba Krušky.

3.) Ti nejmenší lyžaři nebo snowboardisté by se mohli s rodiči porozhlédnout po nějakém pěkném „family friendly“ ski resortu. I u nás už rostou jak houby po dešti. Upravené modré sjezdovky, dětské areály s mini vlíčky, dětské koutky, příjemné restaurace, relax v bazénu po celodenním ježdění … to všechno už dnes najdete leckde.

alt

4.) Skejťáci, které už nebaví čekat na teplo a sluníčko, se zase můžou dohodnout s partou, sednout do auta a vyrazit do nějaké pěkné kryté haly. Tipy od jednoho nadšeného skatera zde.

5.) Kdo má rád teplo a zábavu a už se děsně těší na léto, měl by se vydat do nějakého aquaparku a pořádně si zařádit. Jeden z největších středoevropských aquaparků stojí například na kraji Prahy, v Čestlicích.

alt

6.) Pro ty, co milujou zimní túry na běžkách a zoufají si, že sněhu letos moc není, máme dobrou zprávu. Na hřebenech hor je sněhu dost a takové běžkování v Krkonoších je fakt luxus, neváhejte.

7.) A kdo na běžky moc není, ale turistiku ve vysokých horách má rád, může zkusit sněžnice. Takové Jeseníky, Krkonoše nebo u sousedů Velká Fatra na sněžnicích opravdu stojí za to. Ale pozor na lavinové svahy!

8.) Dalším tipem by mohly být třeba brusle. Na dlouhatánské projížďky po zamrzlém Labi to letos nevypadá, ale každé menší město má dnes svůj stadion, kde mají pravidelně otevřeno pro veřejnost.

Tak co, vyberete si?