8 tipů, kam vyrazit za wakeboardingem

alt

Přemýšlíte, jak strávit léto? Nemáte chuť cestovat někam daleko? I v Česku nebo těsně za hranicemi se dá podniknout spoustu zajímavých věcí. Třeba se pobavit při vodních sportech, ke kterým u nás máme slušné podmínky. Přinášíme pár tipů, kam vyrazit za wakeboardingem.

1) Jedním z nejoblíbenějších míst je jihomoravský Wake Park Merkur v Pasohlávkách na vodní nádrži Nové Mlýny. Jeden malý vlek a druhý velký kruhový s několika zajímavými překážkami uspokojí nejen začátečníky, ale i zkušené wakeboardisty. Kdo chce teprve začít, může si půjčit kompletní vybavení a najmout si instruktora.

2) Na severu Vysočiny na přehradě Seč je areál podobného jména – Wake Seč – s kompletním zázemím, vlekem, překážkami a venkovní tělocvičnou.

3) Hodně slušný, 800 metrů dlouhý vlek má i Těrlická přehrada ve Slezsku. Na vleku může jet i osm jezdců najednou, obvykle jezdí rychlostí 30 km/h. Nechybí kompletní zázemí s půjčovnou vybavení.

alt

4) Beach Park Mlékojedy nejdete ve staré pískovně u Neratovic nedaleko Prahy. Směřuje k propojení sportu a koupání s hudbou. Každý čtvrtek promítají filmy, v sobotu je koncert a přes týden se střídají DJové. V areálu je lezecká stěna, dětské hřiště, hřiště na volejbal a již několik let mají také mobilní naviják na wakeboarding. Dobrá volba pro ty, co se chtějí bavit a přitom aktivně strávit dovču.

5) Na Hlučínské přehradě u Ostravy je 920 metrů dlouhý vlek, na kterém se při závodech jezdí rychlostí téměř 60 km/h.

6) Stráž pod Ralskem má svůj Cable Wake Park Stráž s malým i velkým vlekem. Nechybí ani půjčovna vybavení. Jako zajímavost uvádíme několikadenní Wake kemp pro děti.

7) A teď vyrazíme na chvíli za hranice. Bavorské Steinberg See je stejně jako mnoho jiných vodních ploch výtvorem lidí. Jedná se o zaplavený hnědouhelný důl a najdete ho asi 80 km od Domažlic. Kolem jezera se nachází kompletní sportovní a turistické zázemí, yacht klub, muzeum, cyklostezky, lezecká stěna, škola a samozřejmě areál vodních sportů, kde si mohou zařádit všichni příznivci wakeboardingu.

8) Nemůžeme opomenout ani rakouské Jetlake, jinak také Badeseen. Jde o bývalou pískovnu kousek od Linze u vesničky Feldkirchen an der Donau. Vlek na wakeboarding měří 800 metrů a nechybí ani řada překážek.