8 tipů na vychytávky, co se budou hodit na každém festivalu

alt

Každý má rád něco jiného a vychytávky, kterými si zpříjemňuje život, leckoho někdy překvapí. Věřili byste, že jsou lidi, kteří do výšky 2,5 kilometru nad mořem na zádech vynesou pánvičku, značkový olej a v neděli snídají palačinky? Na letní open air festivaly v našich zemích nemusíme tak vysoko, takže můžeme popustit uzdu fantazii a vzít si vše, co umocní zážitek z akce nebo pomůže předejít protivným situacím.

1) Bezpochyby se hodí stan, klidně větší než do hor. Do něj pohodová nafukovací karimatka a deka nebo lehčí spacák.

2) Začátečnická a stále opakovaná chyba spočívá v zapomenuté baterce. Padne-li hluboká tma a spustí-li se déšť, stane se obyčejná čelovka nenahraditelným pomocníkem na cestě ke stanu. Určitě je lepší se po náročném dni posilovat zaslouženým spánkem, než bloudit v brzkých ranních hodinách rozbláceným stanovým městem.

3) Populární open air festivaly trvají často několik dní a po celou dobu jsou účastníci vystaveni výkyvům počasí. Není nic protivnějšího, než se první den spálit ve výhni 35°C, navečer zmoknout při vystoupení vaší nejoblíbenější kapely a takhle poničený uléhat se zánětem spojivek a obavami z dalších dnů. Přitom stačí stylová kšiltovka nebo krém proti slunci, sluneční brýle

alt

3) …a když se začne zatahovat, designový deštník. Velmi populární jsou stále i pláštěnky a goratexová horská ponča, nicméně deštník je poněkud elegantnější řešení.

4) Poledne můžete vylepšit ve Francii populární hrou petanque. Hází se kovovými koulemi na cíl a hrát mohou všichni přátelé bez velkého vysvětlování, aniž by to rušilo konverzaci.

5) Podobně si můžete užít dnes populární slack line – přecházení napnutého plochého lana na tisíc způsobů.

6) Před cestou se můžete podívat, kde v okolí jsou kešky, pořádně si nabít telefon a ve volné chvíli se občerstvit procházkou po geokašových pamětihodnostech.

7) Zařízení s přístupem na internet se může hodit i během větších festivalů, protože pomáhá orientovat se v line-upu a proměnlivé organizaci robustních událostí.

8) A kdo nemá rád kelímkovou kulturu pití piva, může si vzít vlastní půllitr.

Pak už zbývá jen sbalit spoustu dobré nálady a vyrazit za dobrodružstvím.