9 nejzajímavějších vychytávek pro váš oblíbený pár bot

alt

Každý z nás má svůj oblíbený pár bot. Někteří mají nejradši ty nejpohodlnější kecky, jiní si naopak zamilují designové nebo extravagantní kousky. Tak jako tak, o oblíbené boty nechce nikdo přijít, a proto si je pečlivě hýčkáme. Tato péče může mít spoustu podob, cíl je ovšem jasný: zachovat barvu, tvar a pohodlnost bot co nejdéle.

Aby boty vydržely krásné a dlouho sloužily

Nejdůležitější je se o ně postarat ještě před prvním nošením. Stačí jednoduše použít impregnaci. Ta funguje pro obuv jako ochranný štít. A není to jediná varianta. Dnes existuje řada přípravků, kterými se dají boty chránit. Můžete použít také například speciální vosky, které boty zvláčňují a navíc jim dodají oslnivý lesk. Ovšem před použitím vždy pamatujte na jednu věc- typ impregnace používejte vždy dle druhu materiálu a typu obuvi.

V případě drobných nehod se můžete spolehnout na takzvané renovátory. Ty umí při poškození bot zamaskovat odřeniny a škrábance a poskytují rovněž prevenci před popraskáním.

Při nazouvání používejte lžíci. Zabráníte tím polámání patních částí vašich oblíbených bot.

Po použití je vždy nechte vyschnout mimo přímý zdroj tepla. Pokud se stane, že vám do nich nateče, sušte je při pokojové teplotě. Na pomoc si můžete vzít noviny, kterými boty zevnitř vyložte, aby absorbovaly vlhkost.
Pokud je váš oblíbený pár bot z kůže, po každém nošení mu věnujte speciální péči dle pokynů výrobce.

Aby byly pohodlnější, voňavé a daly se nosit celý rok

Někteří lidé na svých oblíbených keckách visí natolik, že je nosí pořád, nehledě na zimní oblečení. Většina bot však není na celoroční nošení stavěná. Takže naše další rada zní- střídejte obuv. Ať už v rámci jednoho ročního období, nebo mezi nimi.

Při ukládání obuvi používejte napínáky správné velikosti. Bota bude lépe a déle držet tvar, který máte tak rádi.

Nejen v parných dnech můžete používat deodoranty do bot, které zamezí zápachu a šíření bakterií.
V zimě lze naopak kromě teplých ponožek využít i takzvané nesmeky. Ty se nasazují na podrážku boty a usnadňují chůzi na ledu a sněhu. Protože většina stylových kecek i módní obuvi disponuje hladkou podrážkou bez vzorku, jsou nesmeky dobrou volbou nejen při pobytu na horách, ale i ve městě v dobách padající ledovky.

Pro pohodlnou celoroční chůzi vyzkoušejte různé druhy vložek do bot. Ty jednak izolují chlad od země a zároveň podporují zdravé postavení nožní klenby. Napomáhají tak zdravé chůzi i pohodlnému a měkkému došlapu.

Aby byly zábavné každý den

Pokud vás vzhled bot již mírně omrzí, nebo jen chcete vybočovat z řady a být originální, lze je vyšperkovat různými doplňky. Někteří výrobci například nabízejí speciální butony a ozdoby pro boty, které můžete měnit dle libosti a aktuální nálady. Klasickou, ale stále oblíbenou metodou změny je také designová hra s tkaničkami. Ty se dnes prodávají v mnoha délkách i barvách, takže není problém je sladit do barvy outfitu každý den jinak. Opravdovou perličkou jsou pak pro vaše kecky speciální svítící tkaničky, které do sebe absorbují energii z denního světla a ve tmě pak září barvami.