Adrenalin a naprosto šílené kousky. To je Nitro Circus, který se nebojí vůbec ničeho

alt

Nitro Circus je akční partička věnující se adrenalinovému sportu, která s oblibou vymýšlí ty nejextrémnější situace a baví obrovské množství lidí. Celý tým šéfuje FMX (freestyle motocross) jezdec Travis Pastrana. Začínali s krátkými videi, na kterých předváděli svoje šílené kousky a dnes objíždějí svět s show, co každého zvedne ze židle.

Vše začalo roku 2006, kdy Travis a menší parta jeho kamarádů začali natáčet krátké skeče svých bláznivých kousků. O scénky začala mít okamžitě zájem MTV a tím se nastartovala popularita tohoto neobvyklého „cirkusu“. Partičce nescházely nápady a začala cestovat po celém světě.

Jedna scéna se dokonce natáčela v České republice. Travis si lehl na kapotu auta a nechal se vézt za normálního provozu po silnici. Krátce na to ho ale zahlédla policie a Travis musel dolů.

altNa snímku Travis Pastrana

Nitro Circus oficiálně debutoval 8. února 2009, kdy fanoušci krátkých scén na MTV mohli shlédnout komplet scének najednou. Rok na to se diváci dočkali dalšího filmu a ten rozhodně posunul laťku zase o něco výš. Kluci předváděli čím dál nebezpečnější kousky.

Partička se začala rozrůstat, sbírala fanoušky a ulovila i pár velkých sponzorů jako DC nebo Red Bull, což jsou taky oficiální sponzoři Travise Pastrany.

Velký průlom nastal 8. srpna 2012 ve Spojených státech, kdy měl premiéru film Nitro Circus 3D. Film měl obrovskou návštěvnost a partě Nitro Circus se otevřely dveře do světa. Rozjeli jedinečnou a těžko napodobitelnou tour.

alt

Loni dokonce navštívili Prahu. Z celé jejich nabouchané show sršelo napětí a adrenalin. Bylo vidět, že to kluky baví a nic je nedokáže zastavit. Například když skáčou s houpacím koníkem nebo trojice lidí na jedné motorce skáče salto vzad...

Tým se pořád rozrůstá. Ze zvučných jmen můžeme vypíchnout třeba osobnosti jako Ryan Williams (freestyle koloběžka), Chad Kagy (freestyle BMX) a také proslulý Aaron Fotheringham, klučina na invalidním vozíku s přezdívkou „Kolečko“ (Wheelz), kterého žádná překážka nezastaví. Na svém vozíku skáče salta několik metrů daleko a po každém skoku následují obrovské ovace od diváků.

Momentálně jsou na turné na Novém Zélandu a pak mají namířeno do Evropy. Kdo ví, třeba je znovu uvidíme i v Praze.