Aktuality z Lipna: Nové sjezdovky, skibusy a snowpark pro nejmenší

alt

Na několik příjemných novinek se mohou těšit návštěvníci jednoho z nejpopulárnějších lyžařských středisek na Šumavě – Lipna. Otevře se nová 1400 metrů dlouhá sjezdovka, žáci lyžařské školy mají svůj vlastní přes kilometr dlouhý svah a vyrostl také malý areálek pro děti do čtyř let.

Momentálně se intenzivně zasněžuje, běží všech 42 sněžných děl, padá už i přírodní sníh, takže o víkendu by se mohlo začít lyžovat. V provozu by mohla být zbrusu nová Jezerní sjezdovka, Spojovací a Dámská. Dvě děla chrlí sníh také v dětském Fox parku.

Celková délka sjezdovek ve skiareálu Lipno letos dosahuje už téměř k deseti kilometrům a lidé si mohou vybírat z devíti sjezdovek. „Rodiny s dětmi přivítá nová Jezerní sjezdovka s překrásným výhledem na lipenské jezero. Je dlouhá 1400 metrů a široká 30 metrů. Hned vedle ní povede sjezdovka Školní se zcela unikátním zaměřením – budou na ní dovádět a učit se děti z lyžařské školy Skischool Lipno,“ popsal jednatel společnosti Lipno Servis, která areál provozuje, Roman Meliška. Je to jediný areál v Česku, kde budou mít klienti lyžařské školy vlastní plnohodnotnou sjezdovkou se slalomem a odpočívadly, dlouhou 1250 metrů. Investice vyšla na 4 miliony korun.

Hravý areálek pro nejmenší

Areál se snaží být vstřícný k rodinám s dětmi. Pro nejmenší lyžaře do čtyř let vyrostl nový Bambini park. „Po vzoru alpských středisek tu bude probíhat škola hrou. Bambini výuku povedou speciálně vyškolení instruktoři, kteří si budou s dětmi hrát, naučí je základům lyžování, chybět nebude možnost odpočinku ve vyhřátém koutku. Půjde o takovou lyžařskou školku,“ dodal Roman Meliška.

Nově se také zavádí karta hosta Lipno Card. „S Lipno Card budou moci lyžaři cestovat po Lipně skibusem, který je doveze nejen od jejich apartmánů do skiareálu, ale i k dalším navštěvovaným atrakcím jako je například vodním ráj, Hopsárium nebo Stezka korunami stromů,“ vysvětlil Meliška. Nově také letos budou jezdit skibusy do skiareálu z nedalekého Frymburku, Černé v Pošumaví a po přestupu z vlaku i z Loučovic, Vyššího Brodu a Herbertova. Takže pro mnohé odpadá starost s autem a parkováním.