Armada. To jsou lyže, které udávají směr ve freestylovém lyžování

alt

Kalifornský výrobce lyží Armada v roce 2002 založila skupinka profesionálních lyžařů. Jedním z nich byl shodou okolností milovník freestylu Tanner Hall. Dnes tato vysoce kvalitní a designově zajímavá prkýnka udávají směr ve freestylovém lyžování.

Armada nevyrábí jen lyže a hole, ale i oblečení a mnoho dalšího, co souvisí s lyžováním. Firma sídlí v Costa Mesa v Kalifornii a evropské sídlo má v rakouském Innsbrucku. Své výrobky prodává ve více než čtyřiceti zemích po celém světě. Do povědomí veřejnosti se dostala mimo jiné díky velké podpoře populárních závodů X-Games, což jsou takové olympijské hry adrenalinových sportů.

alt

Díky tomu, že má Armada skvělý marketing, pod svými křídly jedny z nejlepších sportovců světa a prodává prvotřídní výrobky s neobvyklou a zajímavou grafikou, daří se jí udávat směr, jakým se tento sport vyvíjí. Loni 29. září potkala firmu a celkovou freeski komunitu tragédie. Pod lavinou v Čile zahynul jeden ze zakladatelů společnosti – J. P. Auclair. Armada se ale nezastavila a dál zaujímá jedno z nejvýznamnějších postavení v tomhle oboru na světě.

„Jízdu na lyžích Armada si opravdu pochvaluji. Jsou to nejlepší lyže pro freestyle, co znám. Díky nízké váze se snadno ovládají a taky mají skvělý design,“ dodává freestylový lyžař David Konečný.

alt Foto: 3 x Facebook

Firma má celkem zajímavý systém odměňování týmových lyžařů, mezi nimiž se objevují opravdu slavná jména. Tihle profesionální jezdci sponzorovaní firmou si navrhují svoje vlastní lyže, které pak také putujou do výroby. A ze zisku za jejich prodej dostávají jezdci provize. Tým se v podstatě během roku nezastaví a profi jezdci natáčejí jedno nadupané video za druhým.