Autostop není jen o levném cestování, ale i o svobodě a poznání … blíží se Mistrovství ČR v autostopu

alt

Zní to skoro neuvěřitelně, ale chystá se už druhé Mistrovství ČR v autostopu. Smíšené dvoučlenné posádky pojedou z Prahy do Atén a zpět. Cestou navíc budou muset splnit pět záludných úkolů a kdokoli je bude moci při jejich cestovatelském dobrodružství on-line sledovat. Startuje se v půlce června.

„Cílem závodu není jen co nejrychleji dojet do Atén a zpět. To je jen necelá polovina. Důležitou součástí jsou zážitky a fotky ze samotného stopování. Navíc nám dnešní technika GPS lokátorů umožní doslova online sledovat jednotlivé závodníky a prožívat s nimi strasti a radosti z cesty. Celá akce je i o zdravém soutěžení mezi jednotlivými týmy, které nakonec skončí kamarádstvím po prožité přípravě a absolvování závodu,“ píše se hned v úvodu na stránkách závodu.

alt Foto: 2 x www.jedu.cz

Cestou tam stopaři musejí projet Rumunskem a Bulharskem, cestou zpátky Albánií nebo trajektem do Itálie. V Aténách stráví všechny dvojice povinně přesně 24 hodin, aby si odpočinuly. Soutěžit bude 12 smíšených posádek, které vybere porota z přihlášených dvojic v polovině března. Hlásit se mohou do 10. března.

O vítězi ale nerozhoduje jenom rychlost, ale také hlasy publika a poroty. Cestou budou dvojice plnit pět různých úkolů, na jejichž vymýšlení se teprve pracuje. Loni se museli vykoupat v moři, vyfotit před prvoligovým stadionem, vylézt na kopec s minimálním převýšením 150 metrů, vyfotit se před hradem či zámkem a zjistit něco o jeho historii a seznámit se se starostou nějaké obce na trase a společně se s ním vyfotit a dostat od něj vizitku.

Své zážitky a strasti musejí stopaři neustále vkládat na webovky závodu. Startuje se v pondělí ráno 15. června v Praze na Letné. Prvních pět si rozdělí 100 000 korun a hromadu věcných cen. Tenhle závod není jen o zápolení, ale o zážitcích, hecu a legraci!