Batohy Salomon znamenají revoluci v outdoorových sportech

Jako opravdu revoluční výrobek lze nazvat batohy Salomon určené k běhání, cyklistice či turistice. Jejich propracovaná konstrukce a minimální hmotnost zajišťuje sportovcům dokonalý komfort a maximální svobodu pohybu. Přitom pojmou vše potřebné.

Firma Salomon vyvíjí obuv, oblečení i batohy pro outdoorové sporty už od roku 1947 a každoročně přichází s nějakou technologickou novinkou, kterou ocení nejen hobby sportovci, ale i profíci. Letos opět nezklamala. Nabízí modely speciálně vyvinuté pro běh a kolo pro velmi náročné uživatele, batohy pro dlouhé a těžké traily, ale i jednodušší kusy pro běžnou pěší turistiku.

Desetilitrový batoh Salomon Skin Pro na první pohled svým anatomickým tvarem připomíná spíš vestu než batoh a je tedy jasné, že na těle dokonale sedí a dá se používat nejen na turistiku, ale i kolo a dlouhé běhy. Konstrukce Motion fit trail zajistí sportovci maximální volnost pohybu. Boční kapsy tvoří 3D Air Mesh síťovina, která se přizpůsobí pohybům těla, takže nijak neomezuje. Nechybí vychytávky jako vak na vodu, různé úchyty, píšťalka a podobně. Pohodlné a úžasně prodyšné jsou také ramenní popruhy. Hrudní pás díky systému Twin Link netlačí ani nebrání sportovci v jakémkoli pohybu.

Dalším zajímavým modelem z nové kolekce je lehký a dokonale stabilní batoh Salomon Agile 20 AW určený na dlouhé traily. Jeho součástí je oddělená, nepromokavá kapsa na promočené věci a vybavení. Vychytaný je i zádový Airvent Agility systém. Díky lehké Eva pěně netvoří zbytečnou zátěž, v pěně jsou navíc dírky zajišťující cirkulaci vzduchu, takže se běžci tolik nepotí. Za zmínku stojí i 4D kapsa na vodní vak, která je konstruovaná tak, že roztlačí vodu do stran, aby nebyl batoh jednostranně zatěžován.

K dalším famózním výrobkům patří třílitrový batoh Salomon Agile 2 Set, který ocení běžci i cyklisté na akcích, kde potřebují vodu a jen pár drobností. Je super lehký, mírně vyztužené popruhy LITE, speciálně vyvinuté pro běh, dokonale přilnou k tělu, aniž by kdekoli tlačily nebo škrtily. Běžec má prostě pocit, jakoby nenesl nic navíc.

Všechny batohy se vyrábějí s odolných materiálů se slušným vodním sloupcem, které vydrží i poměrně tvrdé zacházení. Nechybí jim samozřejmě reflexní prvky, úchyty na hole či přilby, propracované kapsy na vodní rezervoáry a další vychytávky. Vybírat se dá z pěti výrazných barev – červené, modré, zelené, tyrkysové a černé s červenými detaily.