Best Trick na Snowjamu a “tripple backflip” Honzy Nečase

alt

Pořádnou podívanou si diváci užili během Audi Quattro Best Tricku, který vygradoval na závodech Snowjamu na Svatém Petru. Na nejlepšího ridera a riderku čekalo 500 éček a bylo jasné, že se bude na co dívat.

Best Tricku se musel zúčastnit i český rider Honza Nečas, který měl podle šeptandy vyslat svůj nový trik “tripple backflip”. Žádný Čech ho ještě neodjel a tak diváci s napětím očekávali, jestli do toho Honza vůbec půjde.

Pod skokem se sešla velká banda lidí, kteří vytvořili úžasnou atmosféru a každého ridera patřičně vyhecovali k těm nejlepším výkonům. Díky Grantu Gillerovi, který se staral o spíkování, byla atmosféra nepopsatelná. Jeden trik za druhým sklízel obrovský aplaus. Třeba Klaudie Medlová krásně odjela “fs rodeo 720” a pětikilo bylo její.

alt

Ale všichni se nejvíc těšili za Honzu. Vše nasvědčovalo tomu, že to tam hodí, jelikož se mu celou dobu dařilo a byl ve skvělé formě. Najednou se Honza rozjel a ten očekávaný “triple backflip” tam vyslal. Diváci ho patřičně ohodnotili bouřlivým potleskem.

Klasicky jako na Best tricku, tak i tentokrát se konec nemohl obejít bez vláčku všech jezdců a diváci byli v rauši. Vše zakončil finský zabiják Aleksi Partanen, který se pořádně hecl a odjel si “triple frontflip”. Zkusil ho prvně a sám sebe překvapil, že to zajel. O vítězi v mužské kategorii tak bylo rozhodnuto.