Blackcomb představuje čtyři nové členy svého týmu. Rozrostl se o bikery a skejťáky

Nedávno proběhla internetem zpráva, že Blackcomb.cz hledá nové jezdce do svého týmu. Sportovci a sportovkyně měli měsíc na to natočit a poslat svoje videa. Přihlásila se spousta mladých, talentovaných lidí a my vám dneska přinášíme výsledky.

Desítky sportovců poslali do Blackcomb.cz svá videa s žádostí o sponzoring. Byli to skejťáci, bikeři (BMX, Flatland, Downhill), freestyle lyžaři, taneční skupiny, mistři hakisaku, a mnoho dalších... Tuhle širokou paletu sportů jste mohli vidět a hodnotit na blackcombáckém Facebooku. Nakonec z nich byli vybráni 4 jezdci. Kteří to jsou? Mladý těšínský freestylový lyžař a biker David Borot, jeho slovenský kolega Jakub Lochman, šestadvacetiletý skejťák Ondřej Jaroš z Rakovníka a jeho mladičký, teprve osmiletý kolega Oldík Harbich z České Lípy. To jsou nové přírůstky do Blackcomb týmu.

David Borot

Dvacetiletý David Borot žije v Českém Těšíně a studuje. Jak sám říká, snaží se jezdit na všem, na čem to jde, a co ho baví. „Na lyžích jezdím asi od čtyř let, ale do freestylu jsem se hecl asi tak tři až čtyři roky zpátky, stejně tak do downhillu na kole,“ popisuje mladý biker a jezdec freeski v jednom. Od malička jezdí na BMX ve skateparku, podobně jako na agressive bruslích. Kolo a lyže jsou jeho koníčkem i životním stylem.

Jakub Lochman

Dalším přírůstkem týmu je dvaadvacetiletý Jakub Lochman z Trenčína. Prozatím také studuje, na veterině v Brně. Jeho největším koníčkem je BMX, na kterém jezdí už sedm let. „Mezi mé nejcennější úspěchy patří první místo ve finále slovenského BMX poháru, pak první místo na 100ka jamu v Trenčíně, ale za největší považuji úspěch z winter jamu v Novém Městě nad Váhem, kde jsem vyhrál rail jam,“ říká Jakub. Kromě toho získal řadu stříbrných a bronzových medailí na různých soutěžích. Bike je jeho život a už s ním procestoval hezký kousek světa. Byl v Barceloně, Francii, ale i v San Diegu v Kalifornii, kde zároveň studoval. „Kalifornie je můj druhý domov,“ dodává Jakub.

Ondra Jaroš

Se svým skejtem do Blackcomb týmu přichází také šestadvacetiletý Ondřej Jaroš z Rakovníka, který prozatím taky studuje. Rád jezdí v bazénu, na u-rampě, ale není mu cizí ani street. Na Horsefeathers Chillin Contestu v Klatovech získal před dvěma lety dvě zlata. Na Českém skateboardovém poháru v Kladně byl druhý, vyhrál lokální závody ve Slaném, a tak by mohl výčet jeho úspěchů pokračovat.

Oldík Harbich

A jako čtvrtého představujeme talentovaného skejťáka Oldíka Harbicha z České Lípy. Je mu teprve osm a trénuje každý den zhruba tři hodiny. „Moc ho to baví a dělá pokroky snad každý den. Na závodech byl zatím jen ve Štětí, nechtěli jsme nic uspěchat. Nyní by ale opravdu chtěl začít závodit,“ líčí jeho maminka Kristýna Zajícová.

Těšíme se, co kluci předvedou.