Blackcomb Sk8 Cup v Třinci úspěšně zakončil originální Blackcomb tour

alt

Jako poslední zastávku partička devatenácti nadšených účastníků Blackcomb tour zvolila Třinec, kde své putování za krásného slunečného počasí završila uspořádáním dalšího ročníku závodu Blackcomb Sk8 Cup. Během jednoho týdne skateři navštívili osm českých měst a svou tour ukončili v sobotu 1. srpna.

Závody vypukly ve 13 hodin, kdy odstartoval trénink, a jezdci z Přerova, Ostravy, účastníci tour a lidé z mnoha dalších měst si mohli pojezdit a poměřit své síly už během tréninku. Přihlásilo se asi 25 jezdců poměrně vysokých kvalit.

V kategorii do 15 let se objevil i nejmladší jezdec Blackcomb týmu Oldřich Harbich, který měl silnou základnu fanoušků, avšak jako nejmladší účastník závodu se neumístil. Bylo těžké hodnotit dva opravdu silné jezdce – Honzu Navrátila a Jakuba Rataje. Nakonec si pro výhru doskejtoval Honza Navrátil díky své čistější jízdě.

alt

V kategorii 16 a víc dominoval Ivo Lejsek, který dal svou opravdu těžkou jízdu na jistotu, a tak postoupil z prvního místa. Společně s ním se do finále dostal i Tomáš Javůrek, Tomáš Kopečný a David Kotyza. O Davidovi je známo, že odjíždí triky na první dobrou a to se taky potvrdilo. I přes to, že byl unavený po celém týdnu na Blackcomb tour, zvládl bezchybnou jízdu a vybojoval si tak první místo.

Za sebou nechal ostravského Tomáše Kopáčka, který se na třineckých závodech pravidelně umisťuje na předních pozicích. Pro třetí místo si přijel až z České Lípy Tomáš Javůrek se svým opravdu jedinečným stylem. Po finále se jel best trick a pak už jen vyhlášení.

Závody navštívil i majitel firmy Blackcomb a klukům přivezl pizzu a šampáňo na oslavu šťastného ukončení Blackcomb tour, o které se v našem Magazínu brzy dozvíte víc.