Blackcomb Sk8 Cup zná své vítěze. Zazářil Honza Kesler

alt

Nejdřív to vypadalo, že se kvůli šílenému počasí akce zruší. Nakonec se ale jen o týden posunula a do třineckého sk8 parku dorazila dvacítka skvělých jezdců z celého Moravskoslezského kraje, ale i mimo něj. „Street“ i „best trick“ ovládl skvělý Honza Kesler.

Závod se jel klasicky, každý rider měl minutu pro sebe v kvalifikaci a dvě jízdy. Počítala se ta lepší. Do semifinále postoupilo 12 lidí. V semifinále měl každý jednu jízdu plus tří minutový jam ve třech skupinách. Šest nejlepších borců se probojovalo do finále.

alt

Porota si dlouho lámala hlavu, jestli první flek dá Danielu Vojtášovi nebo Honzovi Keslerovi. Oba odjeli skvěle. Nakonec ale porotu nejvíc přesvědčil Honza, který pořádně zabíjel a odjížděl na čistotu. Po „streetu“ následovala soutěž o „best trick“ o cash giving a dead run, který na pohodu vyhrál opět Honza Kesler.

alt

O skvělou atmosféru závodu se taky postaral speaker Raďul a po celou dobu bylo co jíst a nechybělo ani pivko na spláchnutí. Počasí jezdcům i divákům přálo a rozdalo se 10 000 korun v keši první trojici a plné tašky cen pro prvních šest.

alt

Výsledky „street“:

  1. Honza Kesler
  2. Dan Vojtaš
  3. Vojta Freitag
  4. Filip Valenta
  5. Daniel Kanis
  6. Martin Bryndač

Jukněte na video: