Blackcomb Sk8 Session má své vítěze

alt

Sobotní skate závody v Hranicích na Moravě pod záštitou Blackcomb.cz jsou za námi a hned na úvod nutno říct, že fakt bylo na co koukat. Sjeli se tu lidi z celé Moravy a o výhru bojovalo celkem 35 jezdců.

Trénink odstartoval dopoledne, kdy přijela většina jezdců z Ostravy, Třince, Vyškova nebo z daleké České Lípy, odkud dorazil jeden z členů Blackcomb týmu, Oldík Harbich. 16 jezdců soutěžilo v kategorii do 16 let a 19 jezdců od 17 nahoru. Všichni měli natrénováno, takže od začátku bylo jasné, že boj o první místo bude vážně tvrdý.

Kvalifikace začala mladšími jezdci a už ti měli skvělou podporu z řad diváků, které zaujal jak Oldřich Harbich se svým trikem indy, tak finalisté Pavel Veselý, Jakub Rataj a Honza Navrátil, který vracel triky patřící do vyšší kategorie.

alt

Poté následovali starší a bylo opravdu na co koukat. Kluci za své triky sklízeli obrovský potlesk a těžko se vybíralo do semifinále. To se pak jelo ve dvojicích formou jamu. To teprve začaly závody gradovat.

Místní jezdec Dominik Argan měl silnou podporu domácího publika a tak zajel bezchybně. Neodpustil si i fakt kreativní triky. Bohužel best trick se mu nezadařil a tak si nakonec dojel pro skvělé třetí místo. „Určitě mě to těší. Povzbuzování mě vždy nahecuje do dalšího triku. A navíc podpora v Hranicích je úplně maximální. Velké dík za nás všechny letí i organizátorům, protože to byla fakt povedená akce. Neskutečně jsem se těšil a opravdu jsem si to se všemi užil,“ popsal Dominik.

Finále gradovalo a díky skvělému spíkrovi atmosféra houstla. „Kdybych nemusela do práce, tak jsem tady celý den, je tady strašně pohodová a přátelská atmosféra a sednout si na trávu s pivkem a obdivovat tyhle skvělé jezdce bych mohla celý den. Opravdu super akce a doufám, že příští rok bude zas,” podotkla jedna z mnoha divaček a diváků Bára Jestřebská.

alt

3 x foto: Radim Brunovský

Jako další oslnil těžkými triky Jiří Houka, ale porotu nejvíce přesvědčil jezdec z Uherského Hradiště Aleš Ješ s triky, které ohromovaly nejen porotu, diváky, ale i samotné jezdce. Pro první flek si zajel právem. Závody skončily v podvečer podle plánu a akce se přesunula do místního baru Základna. „Šlo nám hlavně o to, aby lidi neseděli doma a přišli si zajezdit nebo se kouknout. A to se povedlo,“ dodal na závěr jeden z pořadatelů a zároveň soutěžící Marek Langer.

Výsledky:

Katerorie 17 let a více
1. Aleš Jež
2. Jiří Houka
3. Dominik Argan

Kategorie do 16 let
1. Honza Navrátil
2. Jakub Rataj
3. Pavel Veselý