Blíží se Liberecký survival. Zkuste si sáhnout na dno svých sil

V posledních letech přibývá extrémních závodů v přírodě, které v sobě spojují mnoho sportovních disciplín, a zúčastnit se může každý. Takový je i Liberecký survival. Již třetí ročník se poběží, pojede, poleze, ... poslední červnový víkend.

A co všechno závodníky v Jizerských horách čeká? Horská kola, lezení, orientační běh, in-line brusle, lanové centrum, noční jízda na horských kolech, noční in-line, noční běh, plavání, kajak, střelba z praku, jízda na koloběžkách, slackline a jako každý rok ještě jedna tajná disciplína.

„Na Liberecký survival se letos chystáme s manželem poprvé, ale několik podobných závodů jsme již absolvovali. Sice bez nějakých výraznějších úspěchů, některé jsme ani nedokončili, ale u těchto závodů opravdu platí, že se stačí zúčastnit. Většinou se kolem nich točí skvělá parta a člověk si opravdu sáhne na dno svých sil,“ líčí třicetiletá Marta Jarešová, pro kterou jsou takové závody koníčkem.

Na Libereckém survivalu, který letos startuje v kempu Hejnice, se soutěží ve čtyřech kategoriích – dvojice ženy, dvojice muži, smíšené dvojice a survivaloví začátečníci. 21. června končí termín k přihlášení.

Pořadatelé slibují, že trasa bude opravdu zajímavě poskládaná a závodníci se dostanou do míst, která by běžně vůbec neobjevili. „Líbí se mi, že člověk nikdy přesně neví, co ho čeká. Běžně nedělám všechny sporty, ve kterých se soutěží, a proto jsou některé úseky náročnější a jiné méně. Každopádně je to pro mě skvělý aktivní relax v přírodě a odjíždím vždy s bezva pocitem,“ dodává Marta.

Závodník si musí dovézt horské kolo, přilbu, sedák a základní horolezecké vybavení, kolečkové brusle, lékárničku, světla na kola a čelovku. Pořadatelé rovněž doporučují mít vlastní lezečky, boty na běh, mapník, sadu na opravu kola a plavky. Více o závodech na http://www.libereckysurvival.cz/.