Blíží se už 11. ročník trutnovského Bike Hall Contestu

alt

Tradiční každoroční halový závod BMX a MTB se nebezpečně blíží. O prvním květnovém víkendu se v trutnovské hale předvedou ti největší čeští jezdci, ale i spoustu zahraničních hvězd. K letošním novinkám patří titul MČR v kategorii BMX Park Pro. Více prozradili sami organizátoři akce – Pavel Hyvnar a Radek Horák.

V jakých se pojede kategoriích a na co se letos mohou diváci těšit?

Závody se pojedou již tradičně v kategoriích BMX Pro a Amateur, MTB Open a BMX Street Jam. Každý rok se snažíme postavit park trochu jinak, ale překážky používáme stejné, takže možností tolik není. Přesto se každý rok snažíme stávající překážky upravit nebo vyrobit nějaké nové. Na návrhu parku vždy spolupracujeme s jezdci jako například s Ondrou Šlézem, Zdendou Peškem nebo Michalem Beranem.

Jak vůbec vypadají přípravy na největší BMX a MTB contest v ČR?

Jako u každé akce vše začíná plánováním. Od návrhu parku, plakátu a jiných materiálů, až po různá povolení od města, zajištění technických služeb a mnoha dalších věcí, které vidět nejsou. Asi nejvíc práce dá samozřejmě převoz a stavba parku.

alt

Kdo letos zaujal místa v porotě?

Sestavit porotu je vždy dost těžké. Letos se oproti minulým ročníkům trochu obměnila, skládá se především z předních českých jezdců, kteří už mají dost zkušeností z ježdění i závodů. V čele poroty bude Johny Martínek, dále pak Jan Jílek, Pavel Caha, Jan Janečka a Standa Drejsl, a jejich scoremaster bude David Chrápek. O speakerování akce se potom postarají Honza "Wáclav" Václavík a Petr "NAVY" Navara.

Chystají se nějaké novinky?

Asi největší novinkou bude Titul MČR v kategorii BMX Park Pro, ten se bude vztahovat pouze na české jezdce.

Kteří velcí jezdci už potvrdili svou účast?

Na závod se samozřejmě chystá většina českých top jezdců, jako jsou například Michal Beran, Zdenda Pešek, Ondra Šléz, Vilibald Vítek a mnoho dalších, ale snažíme vždy zvát také jezdce ze zahraničí. Závody jsou potom samozřejmě divácky atraktivnější, ale je to zajímavá zkušenost i pro kluky co jezdí pouze v ČR a na závody do zahraničí se nedostanou.

Na letošní ročník už jsou potvrzení například Senad Grosic (A), Bobo Ujvari (HU), JB Peytavit (F), Desmond Tessemaker (N), Cameron Peake (UK), Marin Ranteš (Croatia) a s mnoha ještě komunikujeme.

alt

Teď taková praktická otázka, dá se sehnat snadno v Trutnově nocleh?

Ubytování je v Trutnově myslím dost, ale jistější je raději si nocleh sehnat dřív a nenechávat to až na příjezd do Trutnova.

A co afterparty?

Samozřejmě. Jägermeister afterparty bude v sobotu hned po vyhlášení vítězů. Bude přímo na zimním stadionu a hrát budou DJ Poeta a DJ Hlava. Těšíme se na vás!