BMX adrenalin na fotbalovém stadionu

alt

Pokaždé když Red Bull přijde s něčím novým, zpravidla to bývá bomba. Red Bull videa patří mezi nejsledovanější ve světě adrenalinových sportů. Zaujmou nejen svým obsahem, ale i originalitou a krásnými scénami. V nejnovějším videu si pro nás Red Bull připravil úžasné záběry s BMX jezdcem v polorozpadlém fotbalovém stadionu Silverdone v Americkém Detroitu.

V Red Bullu to funguje tak, že si jednou za rok manažeři pozvou do kanclu svého sportovce a proberou s ním jeho plány na nadcházející rok. BMX jezdec Tayler Fernenger se zmínil, že mezi jeho sny patří zařádit si na zchátralém fotbalovém stadionu. Proč ne?

alt

A tak si vyhlídli zrušený stadion v Detroitu, který Tyler v dětství rád navštěvoval. Samozřejmě ho museli trochu upravit, aby se tam dalo předvádět nějaké pořádné skoky, ale aby si místo zachovalo vizáž zříceniny. Když pak Tyler začal jezdit, hned se mu vybavovaly vzpomínky, jak na stadionu kdysi startoval jako dítě v motocrossu.

Nejtěžší pro něj byl skok z VIP zóny na tribunu, kde byla přichystaná rampa na dopad. Při prvním pokusu špatně dopadl a lehl na zem. Pár sekund měl dokonce vyražený dech a naražená žebra. Rychle to však vydýchal a šel znovu, jak vidíme na záznamu. Všechna čest Tylerovi!

Video už má na Youtube přes milion shlédnutí a diváků stále přibývá. Není divu. Je na co se dívat!