BMX rider Jarek Jalůvka: Když se učím něco nového, tak to zkouším pořád dokola, než to prostě odjedu

Mladý rider Jarek Jalůvka z Příboru jezdí na BMX už pět let. Nejdřív jezdil jen tak na kole, ale pak objevil s kamarádem lubinské dirty. Viděl kluky, jak skáčou, a úplně ho to nadchlo. Dneska už závodí. Třeba freestylové BMX závody v Příboru vyhrál, na Hell Jamu v Polici nad Metují byl třetí.

Poslední dobou sbíráš úspěchy, třeba první místo v Příboru. Připravuješ se nějak zvlášť na závody?

Na závody se nějak zvlášť nepřipravuji, prostě přijedu a jezdím. Konkrétně ten závod v Příboru byl fajn, počasí vyšlo a bylo to fakt parádní.

Co říkáš na současnou BMX scénu v Česku?

Závodů je tak akorát, ale mohlo by být i více. Co se týče jezdců, tak ti sice ubývají, ale zároveň přibývají, takže se to vyrovná.

Jaké podmínky panují u vás v Příboře?

V Příboru je super skate park, ve kterém jezdím asi nejčastěji. Ale také jezdím do skate parku do Kopřivnice a samozřejmě do Lubiny na dirty, protože tam bydlím. Myslím, že podmínky u nás jsou opravdu ideální.

Jak vlastně vypadá tvůj trénink?

Jak kdy, někdy si třeba jdu jen tak zajezdit, ale když se učím něco nového, tak to zkouším pořád dokola, než to prostě odjedu.

Co tě na kole nejvíc baví? Co tě donutí, abys vstal od počítače?

Nejvíce mě baví ten adrenalin. Taky se na kole vždycky příjemně uvolním. Ale přiznám se, že mě vlastně sezení u počítače nebaví, radši něco dělám. A BMX je jasná volba.

Jak vlastně vypadá tvůj ideální den?

Ráno mezi osmou a devátou vstanu a nasnídám se. Po snídani si zkontroluji kolo, jestli je na něm všechno v pořádku. Pak se podívám na Facebook a zjišťuju, kde se zrovna jezdí. Potom se naobědvám a jdu zkrátka jezdit. Většinou tím strávím čas tak do sedmi až osmi večer. Pak přijedu domů, dám si večeři a jdu na počítač. Spát jdu kolem půlnoci.