Chcete začít jezdit na skejtu? Nejdřív si to zkuste!

alt

V třinecké prodejně Blackcomb si skejty můžete nejen koupit, ale nově také půjčit. Kdo o pořízení skateboardu teprve uvažuje, tenhle sport se mu líbí, ale ještě si to nikdy ani nevyzkoušel, nechť zavítá do třinecké prodejny.

„Máme k půjčení dva skateboardy. Jeden značky Darkstar a druhý značky Habitat,“ říká Honza Hellebrand z prodejny Blackcomb, který zájemcům zkušeně poradí, co zvolit a jak s ježděním začít. Kromě skejtů jsou k dispozici i longboardy. “Jeden pintailový longboard Santa Cruz a druhý Palisades drop through,” upřesňuje Honza.

Boardy si půjčují mladí lidé, kteří nevědí, zda je vůbec tenhle sport bude bavit. „Často se mezi zákazníky objeví rodiče dětí, které chtějí začít jezdit, ale skateboard není levná ani bezpečná záležitost a rodiče se obávají, jestli to jejich potomka chytne, nebo jestli mu to vůbec půjde,“ popisuje Honza.

Ne každý má dost peněz na to, aby si skejt hned koupil, ale díky půjčovně má každý za pár korun možnost jízdu na skateboardu nebo longboardu nejdřív zkusit. „Zjistí, jaký je to pocit surfovat na cestách a užívat si nádherné plynulé jízdy. Věřím, že kdo okusí, neodolá,” dodává Honza. Půjčovné skejtu na jeden den stojí 100 korun, longboardu 200 korun.

Pak teprve mladí nadšenci přistoupí k samotné koupi. O tom, jaký výrobek zvolit, se mohou poradit přímo na prodejně. „Určitě by se měli před koupí poradit s někým, kdo tomu rozumí. Hodně informací najdou i na internetu. A časem pak sami zjistí, jaký hardware jim přesně vyhovuje,” podotýká Honza. Samotné začátky ale nejsou úplně snadné. „Je důležité být trpělivý, tak jako v autoškole nebo při trénování jakéhokoli sportu, nevzdávat se po jakémkoli pádu, bolest je jen dočasná, ale radost z odjetého triku, či kopce je věčná,” uzavírá prodavač a vášnivý rider Honza.