Chytré brýle Oakley Airwave 1.5 analyzují jízdu přímo na svahu. A rovnou sdílí na Facebooku

alt

Firma Oakley představuje druhou generaci chytrých lyžařských brýlí. Oakley Airwave 1.5 umí na displej před oko zobrazovat za jízdy informace o rychlosti lyžaře, jeho poloze, venkovní teplotě, tlaku. Dokonce analyzují skoky a jízdu a vše snímají rovnou na Facebook.

Brýle v sobě kombinují skvělý výkon, komfort s průhledným heads-up displejem, GPS, Wi-Fi, Bluetooth, dobrou grafiku a hromadu senzorů, které snímají informace o vaší jízdě, poloze, teplotě venku, tlaku a podobně. Díky inovativnímu displeji Prizm, který je zabudovaný uvnitř brýlí, to vypadá, jako byste se dívali na 14 palcový monitor vzdálený 1,5 metru. Ovládací panel se upíná na zápěstí jako hodinky.

Kde jsou zrovna kamarádi

Díky staženým mapám je možné dokonale sledovat polohu a také informace o tom, kde se nacházejí vaši přátelé a rodina. Můžete spolu komunikovat a sms zprávy se zobrazují přímo na displeji. Navíc můžete hledat informace o areálu, navigace vás dovede na vybranou sjezdovku, lanovku či do restaurace, kde máte sraz s kamarády.

alt

Brýle zároveň měří teplotu, tlak, nadmořskou výšku a vaše výkony. Měří rychlost, zaznamenávají pohyby a analyzují vaše úspěchy. Vše pak můžete rovnou sdílet s přáteli na Facebooku. Když se zrovna nudíte na lanovce, můžete se prostě připojit k internetu a číst, poslouchat hudbu nebo sledovat videa.

Chytré i funkční

Tahle cool hračka ale pořád slouží jako lyžařské brýle. Podle počasí se dají vyměňovat barvy skel a ani to není díky technologii Switchlock příliš komplikované. Čočky jsou odvětrávané a design brýlí umožňuje celkem slušné periferní vidění. Odolný rámeček brýlí se vyrábí z ohebného materiálu O-Matter a technologie O-Flow Arch snižuje tlak na nos a udržuje volné dýchání. Samozřejmě nechybí vyměnitelné a nastavitelné popruhy. Plně nabitá baterie vydrží při teplotě do mínus 10 stupňů šest hodin.

Tahle úžasná vychytávka zásadně mění přístup k lyžování, ale prozatím si musíte na její pořízení připravit 17 tisíc korun.