Chytrý doplněk k letnímu sportu: šátky, které chladí

Když můžou existovat chytré telefony nebo chytré hodinky, proč by nemohly existovat taky chytré šátky. Korejské šátky N-Rit se vyrábějí z inteligentních polymerů, které dokážou vodu a pot proměnit v hladivý obklad a vydrží mnoho hodin.

Chladicí šátky N-Rit ušité ze speciálně vyvinuté multifunkční látky se pro svůj chladivý efekt používají hlavně při outdoorových sportech nebo letních vedrech. Lidé je nosí na krku, hlavě nebo třeba předloktí, zkrátka tam, kde se nejvíc potí a je jim to nepříjemné. Fungují i po opakovaném praní a dlouhodobém nošení. Samozřejmě dokud se šátek nějak výrazně neponičí.

Chladivý efekt aktivují speciální akrylátové krystaly. Stačí šátek namočit na pár minut (cca 3 až 5 minut) do studené vody, aby pořádně nasákl. Pak začnou působit zmíněné krystaly a šátek vydrží studený až osm hodin. Jakmile uschne, dá se třeba na výletě kdekoli ve vodě znova namočit a funguje dál.

To ale není jediná vychytávka z dílny N-Rit. V jejich textilní kolekci nabízejí také funkční osušky a ručníky N-Rit ze speciálního extra jemného mikrovlákna. Ručníky a osušky jsou extrémně lehké a přitom výborně sajou vodu a pot. Sportovci si je oblíbili také pro to, že velmi rychle na vzduchu uschnou a pak se dají sbalit do miniaturního balíčku.

Stejně jako k výrobě šátků, tak i k výrobě ručníků korejská firma využívá vlastní patentované technologie. Jednou z nich je například systém Dr.Bacty protection, který brání množení bakterií, plísní a kvasinek a předchází tak nežádoucímu zápachu. Ručníky, osušky i šátky se skvěle hodí i na čištění displejů nebo navigací.