Co dělat v parném létě

alt

Servery o počasí, ale i obyčejný denní tisk zaplavují zprávy o extrémních vedrech, hrozících požárech a hromadě nebezpečí s tímhle počasím spojených. Máme pro vás pár tipů co dělat a nedělat v letním vedru.

1) Odložte na chvíli skejty, in-liny a vůbec všechno sportovní náčiní spojené s asfaltem a rozehřátým betonem.

2) Vemte radši plavky, najděte si na mapě nějakou dostupnou větší přehradu a přeorientujte se na nějaký čas na vodní sporty - zkuste wakeboarding, paddleboarding nebo windsurfing. Vůbec nevadí, když vám to ze začátku nepůjde a budete padat do vody. Není lepší osvěžení.

alt

3) Nekuřte nikde v přírodě, protože něco zapálíte. Odpusťte si i ohýnky a táboráky a dejte si buřta raději někde ve stánku u vody. Meteorologové totiž hrozí vysokým rizikem vzniku požárů. Vždyť i tráva se na řadě míst proměnila v seno.

4) Pijte hodně vody, protože v tomhle vedru se potí prostě každý a tekutinu je potřeba doplňovat. Ideální je mít u sebe neustále láhev s vodou. Studené pivko přijde také vhod, ale v tomhle pařáku pozor na množství.

5) Nepřehánějte to s klimatizací. Podle zdravotníků by neměl být rozdíl mezi venkovní teplotou a teplotou v klimatizovaném prostoru nijak extrémní. Ať nenastydnete!

6) Chraňte si oči před prudkým sluncem. Sluneční brýle by měly být součástí vašeho každodenního outfitu. A na škodu není ani pořádná kšiltovka nebo klobouk.

7) Celkově si dopřávejte hodně pohody a nepřehánějte to se sportem a námahou. Vždyť máte ideální příležitost trochu si odpočinout!