Co nového chystá na zimu Špindlerův Mlýn?

Špindlerův Mlýn je takový Aspen České republiky. Co se týče délky sjezdovek, ledovce v Rakousku nebo ve Francii samozřejmě nikdy nedožene, ve službách se ale alpskému komfortu rychle přibližuje. Každý rok středisko investuje do nových zařízení a vylepšuje celý areál, letos za novinky provozovatelé utratili 210 milionů. A na co se teda návštěvníci mohou těšit?

Třeba na novou šesti sedačkovou lanovku s plastovým krytem proti nepříznivému počasí a zahřívacími sedátky. Lyžaři se nemusejí obávat ani zimy bez sněhu. Na černé sjezdovce ve Svatém Petru se instalovaly sněžné sprchy, které při optimálních podmínkách zasněží areál během tří až čtyř dnů, jsou rychlejší než tradiční sněžná děla.

Lyžaře chce Skiareál stáhnout do Špindlu i prostřednictvím Gopassu. Výhodnější a levnější permanentky mají ti, kteří si je koupí přes e-shop. Registrace je zdarma a jejich majitelé navíc získají plno slev na řadu dalších služeb.

Nejdražší jednodenní skipasy stojí 850 a 730 korun. Ceny klesají při koupi skupinových, časových a dalších zvýhodněných permanentek. Skladba ceníku odpovídá filozofii provozovatele skiareálu. Má motivovat turisty minimálně k třídenním pobytům s permanentkami v balíčku ubytovacích služeb.

Novinkou letošní sezóny je také snowpark umístěný podél vleku „hřiště“ nad výstupem dvou sedačkové lanovky Sv. Petr. Park ocení začínající, ale i pokročilá freestyle veřejnost. Vlastní vlek o délce 500 m a spousta pevných překážek (railů a boxů) navazuje na sérii skoků postavených s ohledem na bezpečnost a maximální využití.