Co nutně potřebujete do nového školního roku - 2. díl

alt

Kromě batohu, o kterém jsme psali minule, každý školák a student potřebuje ve škole (alespoň občas) psát. Ať už na testy nebo jenom poznámky, pero nebo propisku a tužku prostě nutně musí mít. Mají-li však psací potřeby něco vydržet, zachovat si svůj vzhled a hlavně být kdykoliv rychle po ruce, mělo by k nim neodmyslitelně patřit pouzdro na tužky. Nejlépe s osobitým, neokoukaným vzhledem.

Zajímavou volbou jsou pouzdra s poutky, která se nemusí nosit v batohu, ale stačí si je připnout na batoh nebo k oděvu. Velikostí se zásadně neliší, při větším počtu per, tužek či kružítek se mohou hodit vnitřní poutka, která psací potřeby přehledně uchytí. Některé navíc mohou sloužit jako kapsa na klíče, doklady a ty větší také na telefony.

Z nezávislých značek si můžete vybírat mezi Horsefeathers, DC a Burton, na elegantním designu staví hlavně Roxy, Dakine a překvapivě barevné kusy vycházejí z ateliérů Quicksilver.

alt

Jednoduché pouzdro Sam – Rasta od designérů v Horsefeathers nazapře svou inspiraci nezávislými rastafariany z Jamaiky. Zapíná se na zip a je z polyesterové textilie.

Nepatrně dražší Burton Accessory či DC Tank se hodí na psací potřeby, ale i na sluchátka.

Pouzdra od Roxy na první pohled patří k holkám. Model Off the Wall drží typický podlouhlý tvar a vyniká pastelovým barevným laděním, další modely však nabízejí řadu dalších tvarů a velikostí.

alt

Tvůrci Dakine School Case vsadili na pevnější materiál, který udržuje tvar elegantní krabičky.

Sladit pouzdro na tužky například s tričkem může být trochu potíž, každý den nosíte na sobě něco jiného. Proto se při volbě vzhledu pouzdra řiďte spíš tím, jak se hodí ke školnímu batohu.