Co nutně potřebujete do nového školního roku - 3. díl

alt

V minulých dílech našeho mini seriálu jsme psali o školních batozích a pouzdrech. Dneska se zaměříme na ty, co batoh do školy nosí neradi a dávají přednost raději stylové tašce přes rameno. K dnešním studentům neodmyslitelně patří také slušný tablet nebo notebook, proto zacílíme na modely, kam se tahle technologická nezbytnost vejde.

Taška na notebook se stala stejně výraznou součástí oděvu jako klobouky, šátky nebo boty, je prostě na očích. Každý si může vybrat, jestli chce prostě obyčejnou tašku, nebo dá přednost dotaženému kusu s osobitým designem. Časy nudných černých tašek bez špetky nápadu jsou dávno pryč.

alt

Každá taška nabízí kapsy jiné velikosti, proto je důležité si zkontrolovat, zda-li se do ní vaše zařízení vejde. Například nezávislá, ale velmi dotažená taška Flint Messenger od Burtonu pojme až šestnácti palcové zařízení. Vedle hlavní kapsy má organizér, kvůli delší trvanlivosti zpevněné dno a vyztužený, výškově nastavitelný ramenní popruh.

Dámská Dakine Valet Mojave vychází z jemnějšího designu, sází na menší nápadnost tak, aby za ní mohly vyniknout dobře zvolené šaty. Celkově prostornější provedení ji řadí k taškám, které lze využít jak ke studiu, tak jako menší příruční zavazadlo. Objemem 19 litrů obstojí i vedle menších batůžků. Kromě tabletu či notebooku (15’’) se do ní vejde kniha, láhev na vodu či cokoliv dalšího, co se může cestou do školy hodit.

alt

Dámské tašky Osprey vycházejí z měkčího provedení a často se drží pastelových barev nebo světlejších černobílých vzorů. Pozoruhodně působí bederní pás, kterým lze i těžší tašku o objemu 21 litrů pohodlně usadit na boku.

Deuter Appear vedle nich působí jako taštička. Váží pouhých 270 gramů a její dvanácti palcová kapsa se hodí výhradně pro tablety či iPady. K dokonalému doladění slouží nastavitelný ramenní popruh.

Není taška jako taška. Aby byla nejen stylová, ale i funkční, měli byste si promyslet, co od ní očekáváte - lehoučký obal na tablet a doklady nebo naopak robustnější kousek, do kterého se vejdou věci na celý den ve městě nebo na cestách?