ČR má nové juniorské mistry ve freestyle bruslení. Všem vytřeli zrak sourozenci Navrátilovi

alt

Jubilejní 5. ročník Mistrovství České republiky ve freestyle bruslení se musel kvůli nepřízni počasí přesunout z olomouckých Smetanových sadů do krytých prostor KD Lola. Závodilo se ve dvou disciplínách - freestyle slalomu a speed slalomu. Neuvěřitelné kousky předvedli hlavně sourozenci Navrátilovi.

„Závod jsme přesunuli z parku kvůli špatnému počasí do krytých prostor. Z prostorových a bezpečnostních důvodů musela být upravena i závodní plocha, tedy počet kelímků pro rychlostní slalom. Povrch při závodech ve freestyle bruslení hraje velikou roli. Musí být hladký, rovný a suchý. Musí být zajištěny ideální podmínky pro jezdce, aby nedošlo k úrazu,“ vysvětluje organizátorka akce Lenka Buchcárová, trenérka a majitelka školy kolečkového bruslení LENE.

alt

Závod byl otevřen všem kategoriím, kvůli malé účasti se ale nakonec jela pouze juniorská kategorie. Závodilo celkem osm dětí do 14 let. Dopoledne se uskutečnilo klání v rychlostní disciplíně - speed slalomu a odpoledne se závodilo v královské disciplíně - freestyle slalomu.

alt

Freestyle vyhrála skvělá dvanáctiletá Hana Navrátilová z Prahy, druhou pozici obsadil její mladší bratr, devítiletý Jiří Navrátil. Bronz získala jedenáctiletá Tereza Nosková z Prahy. Ve speed slalomu si první tři příčky udržela stejná sestava, jen v jiném pořadí. Zvítězil Jiří Navrátil, na druhém místě byla Tereza Nosková a třetí místo vybojovala Hana Navrátilová.

alt

alt

Se sourozenci Navrátilovými a jejich otcem a trenérem v jednom připravujeme interview. Čtěte náš magazín!

Takhle jezdí Hanka Navrátilová