Crowdfundingový hit – nápaditá cestovatelská bunda či sako Baubax

alt

Skoro každý na cestách někdy něco zapomene, jednou klíče, jindy telefon nebo knihu. Hiral Shang létal za svou budoucí manželkou Yoganshi Shah přes celé USA a zcela pravidelně zapomínal nafukovací polštářek pod hlavu. Pokaždé si musel na letišti kupovat nový, třeba i za 25 dolarů. Proto začal přemýšlet nad aplikací, která by mu připomínala, co si má zabalit. Designérka Shah si však najednou uvědomila, že existuje daleko účinnější způsob, jak nezapomínat věci doma – stanou se nativní funkcí cestovatelského oděvu.

Po pěti měsících vymýšlení, pokusů a zdokonalování měli první prototyp.

Nahrávka ukazuje speciální sako, mikinu, svetřík a větrovku. K jejich výbavě patří nafukovací polštářek a maska na oči pro pohodlný spánek na cestách, vychytaná kapsa na plechovku s pitím, zvláštní kapsička na sluneční brýle, iPad a na zahřátí rukou, telefon, nabíječku, pas, držátko na sluchátka, vnitřní natahovací rukavice a v zipu se schovává propiska i dotykové pero.

Hiral a Shah se rozhodli financovat svůj nápad skrze crowdfundingový server Kickstarter. Jejich úspěch mnohonásobně předčil i největší očekávání, v krátké době se jejich nápad stal jedním z nejúspěšnějších projektů a podařilo se vybrat neuvěřitelných devět milionů dolarů.

alt

Prozatím „speciální oblečky“ existují ve čtyřech základních provedeních – sako do společnosti, bunda, svetřík a sportovní nepromokavá větrovka. Zatím je tvůrci zasílají výhradně lidem, kteří již projekt Baubax podpořili. V amerických prodejních sítích se objeví nejdříve během příštího roku. V Evropě… uvidíme.