Cruiser, surfskate- co byste měli vědět a možná nevíte

alt Jaro je v plném proudu, blíží se léto a my jsme pro vás připravili malé představení Cruiseru, který se úpravou trucku změnil na „surfskate“.

Proč vlastně surfskate vznikl a co to je?

Klasický skateboard spatřil světlo světa již v průběhu 40. a 50. let minulého století, kdy si surfaři z Kalifornie vymysleli sport, který by se nejvíce podobal surfingu a nevyžadoval dokonalé podmínky vhodných vln a větrů. A byl na světě první skejt, nebyla to žádná pecka, ale obyčejná deska s kolečky z bruslí. V 70. letech se s nástupem nových materiálů začala vyvíjet i nová prkna, různé techniky výroby a styly tvarů.

alt

Nové trendy nenechaly na sebe dlouho čekat, jízda ve vypuštěných bazénech dala vzniknout rampám. Z materiálů se začal využívat hliník, polyuretan různé druhy dřevěné dýhy atp. Vyvinulo se spoustu odvětví jízdy, skoků a typů prken. Ale jakoby prvotní podstata samotného důvodu vzniku prkénka na čtyřech kolečkách byla trochu zapomenuta. Ale nebylo tomu tak, asi před deseti lety se začaly testovat první pokusy s novými trucky a vznikl surfskate, který je určitě nejblíže spojení dvou sportů jako je jízda po zemi a pohyb na vodě.

alt

Surfskate je neuvěřitelně jednoduchý a již samotný název napovídá, že asi budeme jezdit na surfu nebo na skejtu nebo na obojím? Ale jak to je doopravdy. Asi bychom ho přirovnali ke klasickému skateboardu či longboardu, jeden podstatný rozdíl zde přece jenom je - přední truck. Po několika letech vývoje zkoušení a testování vznikla konečná podoba tohoto trucku. Umožňuje jízdu, aniž by se jezdec odrážel jako na klasickém skejtu. Stačí jen přenášet váhu svého těla, popřípadě přidat rotaci ramen jako byste jeli na vlně. Úžasná výhoda tohoto systému spočívá v tom, že naskočíte na prkno a simulací surfového pohybu se rozjedete. A nejen to.

alt

Jízda na surfskatu je novým směrem, kdy si procvičíte celé tělo, můžete jezdit od března do listopadu. Vybírat můžete z velikostí od 31“ do 43“ a nastavení na styl jízdy a svou váhu si každý jezdec provede na předním trucku povolením nebo dotažením seřizovacích šroubů. Je ideální letní přípravou pro snowboard. Větší kolečka zdolají nástrahy jako je dlažba, kamínky a nemusíte se bát i lesní cesty či travnatého povrchu.

alt

A ještě jedna vychytávka. SK8pole – speciální tyč, díky které se můžete odrážet jako pádlem. Surfskate – nový sportovní nástroj na kterém můžete v létě trénovat na zimu, zajezdit si freestyle či si ráno cestou do práce užít jízdu na prkně.

alt