Cvičení jako novoroční předsevzetí? Udržujte ideální tepovou frekvenci a přitom spalujte kalorie

alt

Rozhodli jste se, že začnete cvičit? Chcete si zlepšit kondici a vytvarovat tělo pomocí fitness, chcete začít běhat? Pořiďte si sporttester, který vám ohlídá, abyste sportovali v optimální hladině. Neměli byste to přehánět, ale cvičení by mělo být účinné. Hodinky Suunto ve spojení s hrudním pásem vám naměří ideální tepovou frekvenci, při které budete spalovat tuky.

Sporttester je vlastně zařízení, obvykle náramkové hodinky, často doplněné o hrudní pás, který vám pomocí čidel snímá tepovou frekvenci přímo v oblasti hrudníku, téměř se stejnou přesností jako EKG. Informace se pak zobrazují na monitoru hodinek. Hrudní pás si připevníte k tělu pomocí měkkého textilního popruhu. Zařízení je lehké, takže ho při sportu ani necítíte.

alt

Takovýchto multifunkčních hodinek existuje celá řada. Suunto je vyvíjí konkrétně pro různé typy sportů. Jejich součástí bývají výškoměry, barometry, GPS nebo teploměry. „Důležitý je ale typ hodinek, který měří tepovku a výkon. Hlídá optimální tepovou frekvenci, aby člověk nesportoval nad ten zdravý výkon, ale ani pod něj. Je potřeba se udržovat v té dobré hladině. Tělo by mělo spalovat, ale ne to nezdravě přehánět,“ vysvětluje Michal Mrázek, vedoucí prodejny se sportovním zbožím a módou Blackcomb.

Například model hodinek Suunto M5, ke kterému patří zmiňovaný hrudní pás, vás doslova dokáže vést cvičením. Na základě údajů o vás sestaví ideální tréninkový program. Měří srdeční tep a spočítá, kolik spalujete kalorií. Můžete vybírat ze tří základních programů: kondice, redukce hmotnosti nebo volný trénink. Hrudní pás Suunto kompatibilní s většinou posilovacích kardio strojů se dá koupit i samostatně.