Dakine – vychytané městské a výletové batohy a tašky

O tom, že je Dakine opravdovým odborníkem na batohy do města, do školy nebo na výlety a cestování, není sporu. V nové jarní kolekci kromě oboustranných tašek nebo batohů a plážových tašek s chladícími kapsami najdeme i hromadu designovým libůstek. Poměr kvalita versus cena je opravdu bezkonkurenční a když bychom původem havajský název přeložili, znamená „nejlepší“.

Tahle značka vznikla v surfařské komunitě už v roce 1979. Jistý Rob Kaplan začal vyrábět super odolné pásky na připnutí surfových prken a postupně se zaměřoval i na další potřeby pro surfaře spojené s cestováním, tedy batohy, tašky a podobně. Soustředil se na praktickou stránku svých výrobků, měly být pevné a odolné. Postupně zapojoval ale i designéry a dnes Dakine patří k značkám, které se podílejí na určování módních trendů.

K opradových designovým skvostům letošní sezóny mezi batohy patří například látkový hipster batoh s indiánským vzorem Dakine Kat - Java nebo old school model Dakine Aspen Rucksack - Kona Stripe lehce exotického vzezření. Černý dámský batoh Dakine Eve - Ellie II zase působí mírně futuristicky. Velmi netradičně a zajímavě vypadá šedý Dakine Caravan - Glisan. Mezi streetovými taškami dozajista vyniká menší plátěná kombinace puntíků a barevných pruhů Dakine Leo - Sandy.

Vychytané jsou exoticky vyhlížející plážové tašky nebo batohy s chladící kapsou, které udrží jídlo a pití studené i v tom nejhorším pařáku na pláži nebo ve škole. A kdo chce mít jednu tašku a zároveň dvě, může sáhnout po jednoduché oboustranné tašce do města, na nákup nebo do práce.