Další vydařený Blackcomb Skate Contest

alt

Třinecký skatepark o víkendu ožil další akcí pod záštitou Blackcomb.cz. 20. června se konaly skate závody. Počasí se vydařilo, a i když se nedaleko odehrávaly ještě další závody, sešla se celkem slušná partička šestadvaceti jezdců, kteří startovali ve dvou kategoriích – do 15 let a od 16 nahoru.

Startovalo se klasicky kvalifikací, při které si každý střihl svou minutovou jízdu a pak se jelo formou jamu. Začínali mladší, mezi kterými se skvěle předvedl Pavel Veselý. Dojel si pro třetí místo, stejně jako na posledních Blackcomb závodech v Hranicích na Moravě. Druhý flek získal Jakub Rataj, sponzorovaný značkou Horsefeathers, a pro zlatou medaili si zaslouženě přijel Honza Navrátil, od začátku horký favorit.

Kategorie starších byla ještě o něco zajímavější. Úroveň jezdců byla na lokální závody dost vysoká a vyrovnaná. Na tom se shodli i členové poroty, složené ze zkušených jezdců. Ivo Lejsek i Erik Tacina sázeli těžké triky, kterými porotu opravdu oslnili, ale bohužel se do finále nevešli.

alt

Pak se na obloze objevil malý mráček, ale závody to naštěstí jinak neohrozilo a finále se jelo dál. O první pozice bojovali bratři Kanisové z Přerova a Tomáš Kopáček z Ostravy. Souboj byl velmi těsný, ale nakonec se svou těžkou jízdou zvítězil Tomáš Kopáček a nechal za sebou Daniela a Romana Kanisovi. Na závěr se jel „best trick“, kde se rozdal cash pěti nejlepším jezdcům, kterým kraloval Ivo Lejsek.

Celkově se závod jel v hodně pohodovém duchu. Užili si ho jezdci i diváci, kterých přišla jistá stovka. Akce skončila pořádnou party v místním klubu K2, kde se promítala skate videa. Další den, neděle, připadl na mezinárodní den skateboaringu, a tak se banda třinácti lidí tradičně projela na skejtu Třincem. Tentokrát za doprovodu slušného slejváku…