DC Shoes přichází s několika unikátními kolekcemi. Podepsali se na nich nejlepší skateboardisté světa

Známá kalifornská firma DC Shoes představuje několik unikátních podzimních kolekcí. Stojí za nimi slavná jména jako Nyjah Huston, Chris Cole či Rob Dyrdek. Ocení je nejen milovníci skateboardingu, ale i street módy jako takové.

Firma má ve svém týmu špičkové závodníky. Skejťáci vyhrávají nejvýznamnější mezinárodní soutěže. Talenty si hledají a oslovují je sami zástupci společnosti, kteří objíždějí závody a soutěže. Jak sami říkají, když budete na sobě makat a budete opravdu dobří, dřív nebo později si vás všimneme. Několik největších hvězd jejich skejtového týmu se podílelo na nových podzimních kolekcích oblečení a bot. Nesou dokonce jejich jména.

Boty Nyjah inspirované úspěchem

Stylové, barevně vyvedené nubukové boty na úrovni profesionálních jezdců, kteří chtějí skutečně vnímat pohyb prkna, jsou součástí kolekce nazvané Nyjah. Jejich tváří je totiž legendární dvacetiletý Nyjah Huston, vítěz mnoha mezinárodních street skateboardingových soutěží, mladý talent, který měl svého prvního sponzora už v sedmi letech. Ve dvanácti letech si skejtováním vydělal více než 300 tisíc dolarů ročně.

Dětství strávil Nyjah s rodiči na farmě v Puerto Ricu, rodiče, dalo by se říci trochu blázniví hipíci, ho spolu s dalšími třemi sourozenci neposílali do školy, ale učili ho doma. Skatetboarding, reggae a vegetariánství patřily k životnímu stylu celé rodiny. Otec s Nyjahem jezdil na skejtu od nejútlejšího věku, Nyjah měl ze všech děti nejvíc vůle trénovat a podle Nyjahovy matky chtěl splnit přání svého otce. Rodina si dokonce koupila vlastní skatepark. Když se Nyjah proslavil a zbohatl, spolu s matkou založili nadaci „Let It Flow“, která se snaží zajistit potřebným pitnou vodu.

Podívejte se, co je Nyjah se svým prknem schopen dělat, film Rise and Shine:

Pohodář Chris Cole v pastelových barvách

Také Chris Cole přidal svůj tag na oblečení značky DC Shoes. Jezdí pro společnost od roku 2011 a povahou to není úplně typický skejťák. Je klidný, tak trochu filosof, který věří, že „kdo žije dobře, umírá hrdý”. Ve 14 letech se rozhodl opustit školu a věnovat se naplno skateboardu, o dva roky později získal své první sponzory. Vítězil v náročnějších a náročnějších soutěžích, v letech 2005 a 2009 ho Thrasher Magazine vyhlásil skejťákem roku. A kuriozita na závěr, stal se dokonce postavou vystupující v počítačových hrách.

Kolekce Chris Cole charakterizuje jeho samého. Spojuje v sobě pohodu a ležérnost. Pastalové barvy a pohodlné střihy oblečení k němu dokonale sedí. Tradiční skejtové boty z kvalitního nubuku DC Shoes nabízí v mnoha barevných provedeních a kombinacích.

Dyrdek – akční a stylový

Pod další kolekcí je podepsán legendární Rob Dyrdek, hvězda televizní show Fantasy Factory (česky Továrny na sny), kterou od roku 2009 vysílá MTV. Má svůj vlastní skatepark „SafeSpot SkateSpot“ a mimo jiné založil také nadaci SLS, která se snaží budovat legální a bezpečnější skate parky v chudých čtvrtích po celých Spojených státech. Podobně jako kolega Chris opustil školu velmi brzy, v 16 letech a stal se profi jezdcem.

Má velmi mnoho podnikatelských i dobročinných aktivit a mimo jiné je také takový designer samouk a 29 kousků z kolekce Dyrdek je z jeho pera. Modrá, černá, šedá, červená a tyrkysová – tyhle barvy kombinuje na typicky skejtových botách, tričkách, mikinách, bundách a kšiltovkách.

Mikey Taylor, optimismus a láska k lidem

Pohodovou kolekci v šedé, bílé, modré a vínově červené představuje další skateová legenda, dvaatřicetiletý Mikey Taylor z Kalifornie. První model pro DC Shoes udělal už před dvěma lety. Jeho osobitá a pohodová image z podzimní kolekce bot a oblečení přímo čiší.

Mikey skejtuje už dlouho, chytlo ho to od první jízdy, na skejtu trávil každý den. Skejt byl zkrátka jeho život. Dnes už má aktivit víc. Například si s přáteli založil pivovar s barem - Saint Archer. Největší proměnou si ale prošel, když se oženil a založil rodinu. Jak sám říká, moc si to užívá a stává se stále optimističtějším. Ve své kariéře prý již dosáhl všeho, co chtěl. Když potkává děti a teenagery na ulicích a soutěžích, chtěl by je inspirovat k tomu, aby se stali lepšími a milejšími ke svému okolí. Vrcholem jeho kariéry jeho vlastními slovy bude, když k němu někdo přijde a řekne: „Když jsem tě potkal, řekl jsem si, že bych mohl být pozitivnější a chovat se k lidem líp.“

Kolekce Wes Kremer s vůní jihozápadu

Kus sebe věnoval DC Shoes také Wes Kremer, jezdec původoně z Japonska, ale většinu života prožil v San Diegu. Jeho rodiče surfovali a jeho chytl skate. Svého prvního sponzora měl už ve třinácti letech. Víc o něm řekne luxusní video, které natočil:

Spojení s Cyrkle hýří barvami

Naprosto originální a velmi nápadná je také kolekce street - artové skupiny CYRKLE. Mladí designéři Davey a Rabi si hrají s veselými barvami, barevnými kamuflážemi na botách, čepicích, košilích, ale i prknech. Oba tvoří především v domovském Los Angeles, ale vystavovali třeba i v Hong Kongu, naposledy v březnu v Londýně. Zajímavostí je, že o uvedení jejich unikátní kolekce na trh se v srpnu starala slavná marketingová firma Stardust, která spolupracuje s elitními klienty, jakými jsou například Apple nebo Google.