Dejte sbohem bolestem nohou! I profi sportovci běhají s vložkami do bot „Superfeet“

alt

Jak se někdy říká, sportem k trvalé invaliditě... Bojíte se, že vám při běhu „odejde“ klenba, zničíte si klouby a budou vás bolet nohy? Pořiďte si nejlepší ortopedické vložky do bot na trhu. Systém Superfeet tlumí nárazy při chůzi či běhu po tvrdém povrchu a udržuje nohu ve správné poloze. Používají je vrcholoví sportovci, ale oceníte je i cestou do práce, při různých pochůzkách po městě a jakékoli každodenní činnosti. Dejte sbohem „bolavým nohám“!

Všelijakých ortopedických vložek najdeme na trhu spoustu. Superfeet mezi nimi ale jednoznačně vede. Na rozdíl od ostatních výrobců jsou Superfeet pevné. Měkké vložky můžou na první pohled vypadat pohodlněji, ale vlastně neplní svoji funkci. Jak mohou podepírat klenbu nohy, když při zatížení v botě splasknout? A právě pevná podpora paty a klenby pomáhá rozložit tlak na nohy po celém těle. V opačném případě se noha extrémně namáhá a netrpí jen klenba, ale i další klouby, protože se dostávají do nepřirozené pozice.

alt

Většina bot, i těch drahých a kvalitních, mívá nekvalitní továrně vyráběné vložky. Mnohdy zdánlivě anatomicky tvarované, ale často měkké, takže se vložka stejně zdeformuje v plochý útvar, jakmile na ni šlápnete. Aby si vložka udržela svou pevnost, musí se vyrábět z kvalitního materiálu. Takže nejen správný tvar, který snižuje tlak na chodidla, kotníky a kolena, hraje svou roli. Ale i použití vhodného materiálu.

Základ vložky Superfeet tvoří stabilizační pouzdro, tedy jakási konstrukce, která zajišťuje stabilitu pěnové vrstvy nad ní. Tu tvoří takzvaná high-density pěna, která tlumí nárazy a přináší pocit pohodlí. A díky nejnovější karbonové konstrukci zůstává vložka neuvěřitelně tenká a lehounká. Kdo by si chtěl do bot dávat něco těžkého a nepohodlného?

alt

Tyhle skvělé vložky testují vrcholoví atleti a běžci, dokonce i naše Barbora Špotáková a Martin Koukal, ale lidé si je s oblibou pořizují pro jakékoli sporty. Vyrábějí se například vložky do snowboardových bot nebo lyžařských. Ocení je však kdokoli, kdo během dne chodí po městě, po chodnících, ale i budovách. Každý zná ten pocit bolavých nohou po celodenních pochůzkách a postávání. Přitom stačí z boty vyhodit stávající továrně vyrobenou vložku a nahradit ji výrobkem Superfeet. A bolesti nohou jsou pryč!