Deštník, který odolá větru o rychlosti 100 km v hodině

Malá rodinná firma Doppler začala vyrábět deštníky už krátce po druhé světové válce v rakouském Braunau a její produkty se brzy staly pojmem. Spojují v sobě totiž eleganci, stylovost a skvělou technologii, díky které odolají i tomu nejhoršímu větru a dešti. K zákazníkům Dopller patří prestižní firmy jako BMW, Rolls Royce či Bentley.

Dnes rakouský Doppler vyrábí v mnoha zemích světa, mimo jiné má pobočku i v Trhových Svinech na jihu Čech, kde zaměstnává víc než 50 lidí. Ty nejluxusnější ručně stavěné deštníky nadále vznikají v domovském Rakousku.

Jádrem úspěchu je perfektní styl a elegance ve spojení s dotaženou technologií, která zaručuje, že se deštníky nelámou ani ve větru o rychlosti 100 km v hodině. Konstrukce z uhlíkaté oceli je pružná a velmi lehká, některé deštníky váží necelých 170 gramů, větší partnerské o trochu víc. Za pozornost stojí ohebné outdoorové modely na trekking.

V podzimní kolekci převažují tradičně tmavší barvy, Havana Rings o váze 160 g a letos populární odstíny hnědé. Ctitele jasnějších barev by mohly potěšit červený Mini Fiber vážící 260 g či umělecký opt-artový vzhled kapučinového Mini Fiber Graphics.

Podívejte se, jak se deštník chová za opravdu silného větru: