Děti, chystejte kola! Blíží se Bikeclinic Cup

alt

Druhý ročník cyklistického závodu Bikeclinik Cup startuje už za pár dnů v Praze. Série deseti závodů určených dětem od dvou do 16 let se pojede po celé ČR a přihlásit se mohou jednotlivci i celé týmy. Jede se v 11 věkových kategoriích a trať bude plná různých zábavných nástrah a kopečků. Žádný jiný otevřený cyklo závod pro děti v ČR nedosahuje takové profi úrovně a rozsahu.

,,Chceme dětem ukázat, že cyklistika není jen skvělá zábava, ale i opravdový sport, ve kterém se dá závodit a vyhrávat ceny. Rádi bychom z Bikeclinic Cupu udělali pravidelný zápis v kalendáři každého mladého cyklisty a cyklistky‘‘, říká Jan Kaše, spoluzakladatel závodu a spolumajitel obchodu Bikeclinic, který akci pořádá.

Když se mladí jezdci zúčastní sedmi a více závodů, budou zařazeni do slosování o značkové kolo Cannondale. Nejlepší závodník každé kategorie celého seriálu získá dres pro vítěze.

Každý závod se pořádá jako celovíkendová akce. Začíná sobotním otevřeným tréninkem, při kterém si mladí závodníci projedou trať. Samotná klání se plánují na neděle a výsledky každého závodu se jezdcům započítávají do celkového žebříčku série.

Závodníci i diváci se můžou těšit na profi organizaci, skvělé zázemí a spoustu další zábavy. Děti se po dojezdu do cíle mohou vyřádit v odpočinkové Bikeclinic Fun zóně s dětským koutkem, skákacím hradem, trampolínami, tvořivými koutky a podobně. V rámci doprovodného programu se dokonce pojede závod na odrážedlech, určený těm opravdu nejmenším.

Jednotlivé závody

  1. dubna, 27. září - Praha
  2. května - Kouřim
  3. května - Jihlava
  4. června - Teplice
  5. června - Jablonec nad Nisou
  6. srpna - Tábor
  7. srpna - Plzeň
  8. srpna - Liberec
  9. září - Mladá Boleslav