Do divočiny jedině se sadou k přežití. Váží pouhých 300 gramů

Sadu pro přežití v extrémních podmínkách navrhl britský cestovatel, dobrodruh a tak trochu šílenec Edward Michael Grylls zvaný Bear. Tento známý skaut a voják ve spolupráci se stanicí Discovery Channel natočil mimo jiné sérii pořadů a dokumentů o tom, jak přežít s minimální výbavou v divočině. Na základě svých zkušeností poté sestavil originální sadu k přežití, kterou nyní vyrábí tradiční výrobce osvědčených outdoorových nožů Gerber.

Sada BG Survival Tool Pack obsahuje svítilnu, škrtadlo, kleště s jehlovou hlavou, štípací kleště, pilku na dřevo, nůžky, nůž s částečně vlnitým ostřím, otvírák na lahve a konzervy, pilník na nehty, křížový šroubovák, malý a středně velký plochý šroubovák a baterku. Všechno, co se může hodit k dobrodružnému pobytu v přírodě.

„Vše je šikovně sbaleno do uzavíratelného pevného pouzdra, které si dobrodruzi mohou uchytit k opasku. Celkově je pouzdro jen 15 centimetrů dlouhé a 10 centimetrů široké a váží něco málo přes 30 dekagramů,“ popisuje Robert Kubaczka z Blackcomb.cz, kde je možné sadu k přežití značky Gerber zakoupit.

alt

Čtyřicetiletý Bear Grylls, který například vylezl na Mount Everest, oblepul na nafukovacím člunu Severní ledový oceán, sloužil v elitních jednotkách Special Air Service a stal se vojenským instruktorem pro přežití v extrémních situacích, se pokusil vytvořit sadu, kterou využijí cestovatelé v opravdu nečekaných podmínkách. Například při pádu letadla, ztroskotání lodi, když se ztratí v džungli a podobně. Nicméně hodí se i jako bezvadná pomůcka pro jakýkoli pobyt v přírodě.

Neuvěřitelná videa ze slavného seriálu Mens vs Wild neboli Boj o přežití, který Bear Grylls natočil, můžete sledovat také s českým dabingem na kanálu Youtube.com zde: http://www.youtube.com/boj-o-preziti