Do přírody jedině s vybavenou a přehlednou lékárničkou. Může zachránit život!

alt

Mobilní technologie umožňují dobrodruhům řešit byznys zpoza alpských hřebenů, při bikování napříč Sibiří nebo rodinném treku v přítmí bažinatých jezer. Dostupnost denního zpravodajství navozuje také pocit dostupnosti civilizace a případné pomoci. Ne vždy je to však pravda. Skutečnost je taková, že telefony se mohou vybít, signál zmizet a s mnoha situacemi si prostě musí poradit každý sám. V takovou chvíli se hodí mít po ruce lékárničku.

Lze si sestavit vlastní, nebo zvolit profesionálně připravenou sadu. Ale protože udržovat funkční a přiměřeně vybavenou lékárnu je náročné na znalosti i čas, volí řada lidí odborně připravené řešení.

Lékárničky Lifesystems jsou z odolné ripstopové tkaniny, vodotěsné a hlavně přehledné. V případě nouze tak odpadá přehrabování se a hledání, kam který lék zrovna zapadl. Lze je pohodlně rozložit a ihned sáhnout po tom, co je zrovna akutně potřeba.

alt

Obsah a hmotnost vychází z toho, k jaké aktivitě a kolika lidem je určena. Jednoduchá treková lékárnička Track nebo o něco vybavenější Camping se hodí na výlety a pobyty v přírodě, po rozsáhlejší a vybavenější Adventurer sáhne parta dobrodruhů, která se chystá na mnohadenní putování mimo civilizaci.

alt

Na závody se hodí lehké jednomužné lékárničky s hmotností do 100 gramů, které byly vyvíjeny týmem běžců horského maratonu a navzdory nízké váze obsahují 16 položek, včetně pružného obinadla a protislunečního krému.

Balíčky pro početnější výpravy do hor jsou výrazně vybavenější, verze Mountain Leader, kterou používají v Británii školy přežití v divočině, obsahuje 64 položek, jež by měly dostačovat k řešení naprosté většiny úrazů v horách. Jiná speciální souprava je zase určena pro zimní sporty. V ní se nachází i fólie proti podchlazení a nouzové tepelné balíčky pro případ podchlazení rukou. Za nepříznivého počasí mohou mít doslova cenu života!