Elektrický skateboard? Dopravní prostředek bez námahy i skvělý adrenalinový sport

alt

Elektrický skateboard není jen skvělý alternativní dopravní prostředek po městě, který jezdce svižně a bez námahy dostane na místo i v tom nejrušnějším provozu. Je to zároveň adrenalinový sport, při kterém si jezdec užívá slušné rychlosti a může vyrazit i do terénu. Umí dokonalé oblouky jak na snowboardu.

Na elektrickém skateboardu se sice nedají dělat všechny triky, hlavně flipy, ale jako alternativní způsob dopravy je skvělý. Hlavně když vás bolí nohy. Dá se na něm pádit neuvěřitelnou rychlostí, jede až 32 kilometrů za hodinu. A modely s většími nafukovacími kolečky to dokážou rozjet mnohem víc, až na 60 kilometrů v hodině.

alt

Na jedno nabití obvykle tohle zařízení ujede až 60 kilometrů. Řídí se dálkovým bezdrátovým ovladačem, takže při jízdě nemusíte ani jednou seskočit. Skvělé je, že nepotřebuje dokonale vyžehlený asfalt, ale projede i trávou nebo parkem. Měl by vydržet docela velkou zátěž, osy i kolečka jsou dost naddimenzované. Dá se na něm dělat dokonce oblouky jak na snowboardu.

Stojí od 15 do 30 tisíc korun a prodávají se jak městské modely, tak i skejty s většími nafukovacími koly, se kterými se dá řádit i v terénu a dosáhnou ještě větších rychlostí.

Jak vypadá taková jízda po Praze: