Ferrino outdoorové vybavení je nejlepší volbou pro každou expedici. Historie firmy sahá až do 19. století

Stany, spacáky či batohy Ferrino patří ke špičkovým výrobkům v oboru. Již v 19. století Cesare Ferrino přišel s nepromokavou textilií, skoro o sto let později začala firma jako první vyrábět kopulovité stany, které znamenaly pro horolezce a expedice opravdový zlom. Ferrino outdoorové vybavení se ocitlo na nejvyšší hoře světa, severním pólu či saharské poušti. Širokou nabídku této značky najdete i na Blackcomb.cz.

Značka Ferrino je právem považovaná za světovou špičku ve výrobě batohů, stanů a spacáků. Zkušenosti s ní mají tisíce sportovců po celém světě včetně slavných výprav a expedic. Známou tváří této značky je například horolezec Reinhold Messner. „Spolupráce se světoznámým horolezcem přinesla první kopulovitou konstrukci stanu a mnoho impulzů v evoluci outdoorového vybavení,“ říká Karel Kadečka, český zástupce italské firmy.

Její historie se začala psát v roce 1870 v italském Turíně. „Tehdy si Cesare Ferrino podal patent na nepromokavé textilie, začal vyrábět stany a nepromokavé obaly, které se během několika let staly populární po celé Itálii. Rok 1890 byl počátek dlouholeté spolupráce s firmou FIAT, které Ferrino dodalo první voděodolné plachty na auta. Další kapitolu napsaly armádní zakázky na speciální stany do polních nemocnic. Začátkem nového století, kdy vysoké hory začaly lákat první horolezce, přišly pro Ferrino další výzvy ve vývoji odolných a nepromokavých materiálů,“ líčí Karel Kadečka historii firmy.

V současnosti značka Ferrino nabízí stany, batohy, spacáky, funkční oblečení a mnoho dalších doplňků a vybavení pro horolezce, alpinisty, turisty, vodáky a další sportovce, kteří rádi tráví čas v přírodě.

Už dlouhá desetiletí jsou oblíbené hlavně stany. Firma na jejich vývoji neustále pracuje právě ve spolupráci s různými sportovci a odborníky. Výsledkem jsou spolehlivé stany, které díky použitým materiálům a tvaru vydrží i opravdu extrémní podmínky a vichr. Firma zásadně uvádí vodní sloupce stanů podle minimální hodnoty garantované na nejvíce namáhané části stanu, tedy na přelepené části švů a rozích podlážek. Jiné značky obvykle uvádějí zkrátka jen nepromokavost použitého materiálu.

Také spacáky Ferrino si pořizují ti nejnáročnější horolezci na své expedice. Jsou teplé a lehké, skladné a zároveň něco také vydrží. Ferrino batohy se zase vyznačují propracovaným zádovým systémem, použitím pevného, nepromokavého a zároveň prodyšného materiálu a řadou praktických doplňků a úchytů. Jejich majitelé se na ně mohou opravdu spolehnout.

K velmi oblíbeným produktům patří mimo jiné také ultralehké a vysoce absorpční ručníky z polyesteru, pončo pláštěnky nebo lehké nerezové outdoorové nádobí. Za zmínku stojí i tříletá záruka na výrobky Ferrino.

I v České republice firma podporuje několik sportovců a dobrodruhů, kteří výrobky Ferrino zároveň testují. „Podporujeme neobyčejné projekty lidí, kteří se vydali svou vlastní cestou. Například sedmou na mistrovství světa ve fourcrossu, šílenou bikerku a sjezdařku Terezu Votavovou. Lezeckého cestotvůrce, reprezentanta a celkově druhého v hodnocení českého poháru lezení na obtížnost Michala Rožka, trabantisty, Česko - Slovensko - Polskou grupu lidí, kteří se po úspěšné expedici na africkém kontinentu vydali napříč Jižní Amerikou se dvěma Trabanty, Maluchem a Jawou California s expedicí Transtrabat 2012 nebo Karla Bartáka, jenž se pravidelně vydává putovat liduprázdným indickým Himalájem, aby tam otestoval novou kolekci Ferrino,“ popisuje Karel Kadečka.