Film o bolesti i odhodlání. Stane se Brolin prvním africkým snowboardistou na Olympiádě?

alt

Mladý Afričan Brolin se chce stát prvním africkým snowboardistou na Olympijských hrách. Film Far from Home o chlapci z Ugandy, kterému život nadělil pořádnou lekci, je příběhem plným naděje a odhodlání. Bude mít premiéru na jaře a zdá se, že bude stát za to!

Je to příběh o strastiplném putování napříč kontinenty, který začíná narozením prostého chlapce Brolina někde v Ugandě, z něhož přes všemožné utrpení vyrůstá ve Spojených státech sebevědomý muž věnující se medicíně a sportu.

Jako malý chlapec viděl, že se jeho rodina snaží svým dětem zajistit vzdělání, vyhlídky na práci a lepší život. Ale bylo to nesmírně náročné. Když byly Brolinovi dva roky, opustila rodinu matka. Obrovský otřes následoval, když se matka v jeho 11 letech nečekaně vrátila s tím, že mu zařídila emigraci do Bostonu v USA.

alt

V mrazivé Nové Anglii je Brolin zasažen strachem z neznáma. Jako jediný Afričan ve škole je šikanován a stává se outsiderem. Jeho život se ale změní, když se dostane do mimoškolního programu zaměřeného na snowboarding a lyžování. Na svahu nachází novou rodinu, stoupá mu sebevědomí a ve škole rázem exceluje.

Film se snaží ukázat, že nezáleží na barvě kůže, na podmínkách, ze kterých člověk pochází … Každý má v sobě potenciál, který je potřeba rozvinout. Přestože Brolin v životě prožil spoustu bolestivých okamžiků, nachází v sobě motivaci a je statečný. Rozhodl se, že stane prvním Afričanem, který pojede se snowboardem na Olympiádu v Koreji v roce 2018.

Filmaři dali během dvou let do kupy asi 400 hodin materiálu a film by měl mít premiéru na jaře. Koukněte na trailer, vypadá velmi nadějně:

Far From Home Trailer from Galen Knowles on Vimeo.