Habanec si odvezl z Mysticu zlato!

alt

Už 21. ročník jednoho z největších mezinárodních skate závodů v Evropě je za námi. Pražská Štvanice o víkendu žila Mystic Sk8 Cupem. Ten kdo přišel, mohl vidět kvaldu evropských jezdců, kteří předváděli opravdu pěkný skatebording.

V areálu se dalo koupit i nějaké to oblečení a doplňky v Blackcomb stánku, návštěvníci si mohli zkusit zajezdit s fingerboardem v miniparku, vyfotit se v Nikon koutku, nebo si poslechnout večerní koncerty. Pátek byl ve znamení punku, který nastartovala česká skupina Pipes Pints a zakončila americká Suicidal Tendencies. Zahráli skladby ze známé skate gamesky Tony Hawk Pro Skate. Afterparty končila až někdy nad ránem.

Sobotní nápor lidí nezastavilo ani počasí s trochou deště. Prostě každý chtěl vidět hvězdy světového formátu naživo. Exceloval například Dustin Dollin z Austrálie, který ve svých 35 letech předvádí neuvěřitelný skateboardig. Velký aplaus zněl i pro brazilskou krásku Leticii Bufoni nebo českou hvězdu Maxima Habance, který zajížděl na čistotu.

alt

Kvalda v bowlu byla narvaná těmi nejlepšími jezdci a bylo těžké se tam kvůli omezené kapacitě vůbec dostat. I s páskem VIP na ruce to bylo marné. Naštěstí organizátoři pustili live přenos na obrazovku na hlavní stage, kde taky vznikla úžasná atmosféra. I pro lajka to musel být zážitek. Večer ukončili známí G-POINT HUNTERS a afterparty opět na Red Bull stage.

Neděle byla ve znamení finále. V jednu odpoledne se otvíraly brány areálu a houf lidí mířil přímo na tribuny najít si to nejlepší místo, které si diváci drželi až do samého finále kolem sedmé hodiny večerní. Obrovské ovace a úžasnou podporu dostávali jezdci světového formátu. Sázeli neuvěřitelné transfery a triky, které zvedly nejednoho fanouška ze židle. Nejvíce na porotu zapůsobil Maxim Habanec, který si po pěti letech přijel pro první místo. Za sebou nechal svého českého kolegu Martina Peka a třetí skončil Španěl Danny Leon. U holek si s přehledem odvezla zlato Leticia Bufoni a v bowlu vyhrál Alex Serente z Ameriky. Neděli pak zakončila PSH, která přilákala davy fanoušků. 21. ročník je za námi a těšíme se na další!