Hoď a natáčej!

alt

Kalifornská firma Lily Robotics představila naprosto unikátní kameru. Začne nahrávat, jakmile ji prostě hodíte do vzduchu. Takže pořídite skvělé záběry z ptačí perspektivy, třeba když sjíždíte kopec na snowboardu. Dokáže filmovat i metr pod vodní hladinou.

Video nahrává dron v HD kvalitě v mp4 formátu a fotky pořizuje v rozlišení 12 MB, takže se můžete těšit na supr kvalitu. Aplikace běží na Androidu a program funguje tak, aby kamerka létala v rozmezí 1,5 až 15 metrů nad hlavou, neodváží se od vás dál než na 30 metrů. Na ruce přitom máte hodinky, které jsou přes wifi s dronem propojené.

alt

Dron lítá rychlostí až 40 kilometrů v hodině. Rozlišení videa dosahuje 1080 pixelů při frekvenci 60 nebo 120 snímků za sekundu. Součástí zařízení je akcelerometr, magnetometr, mikrofon, barometr, GPS, čelní a spodní kamera. Tělo z hliníku a polykarbonátu váží 1,3 kilogramu.

alt

Dokonce tohle vychytané zařízené můžete používat pod vodou. Ponorka to sice není, ale metr pod vodní hladinou umí krásně filmovat. Pohon zajišťuje lithiová baterie, která v provozu vydrží 20 minut. Dobíjí se dvě hodiny, takže se asi vyplatí pořídit náhradní.

Na zahraničním trhu se tahle hračka objevila už v únoru a cena startovala na 499 dolarech. Dnes se vyšplhala už na 999 dolarů. U nás by se mělo zařízení objevit v nejbližší době.

Mrkněte, co všechno umí: