Honza Hašek o freestyle BMX: Je to skvělý sport pro lidi, co mají rádi adrenalin

alt

Teprve čtrnáctiletý talent Honza Hašek jezdí na BMX freestyle kole už čtyři roky. Nejvíc ho baví dirt a kolo je pro něj hlavně o adrenalinu. Pomalu, ale jistě začíná závodit a tak jsme zvědaví, kolik o něm ještě uslyšíme.

Jak ses ke kolu vůbec dostal?

Ke kolu jsem se dostal přes kamaráda, který na něm jezdil, a také se mi to zalíbilo. Kolo mi nejdřív půjčil a začal mě učit pár triků. Dneska už jezdím tak čtyři roky.

Zaměřuješ se hlavně na disciplínu dirt (hliněné skoky). Co tě na tom nejvíc baví?

Baví mě to, že se většinou jedná o větší skoky, takže i více adrenalinu. Líbí se mi, že skoky jsou většinou postavené za sebou a zvětšují se jejich velikosti. Náročnost se stupňuje.

Už ses účastnil i nějakého závodu? Co tréma?

Byl jsem na dvou závodech. Vždycky, když stojím na tom rozjezdu, a řeknou moje jméno, tak jsem hrozně nervozní. Ale když se rozjedu a skočím první skok, tak tréma opadne a hrozně si to užívám.

alt

Máš nějaký profesionální idol?

Michala Berana.

Co tě donutí vstát a jít trénovat?

Většinou mě donutí to, že chci udělat nějaký trik nebo skočit nějaký skok. Můj cíl je jezdit co nejlépe a dosahovat dobrých výsledků na závodech.

Kde trénuješ přes zimu?

U nás není zas tak tuhá zima, takže je třeba týden sníh a pak se dá celkem normálně jezdit. Ale taky jezdíme s kámošema do různých skateparků.

Co bys doporučil ostatním? Proč začít s freestyle BMX?

Doporučil bych tuhle disciplínu, protože není tak známá třeba jako fotbal nebo hokej. Taky je to určitě skvělý sport pro lidi, co mají rádi adrenalin.

Povedené videjko: