Horsefeathers má 25 let! Přijďte slavit do prodejny Blackcomb.cz

alt

Oblíbená česká značka Horsefeathers letos slaví své 25. narozeniny. Za to čtvrtstoletí se vypracovala na brand mezinárodního formátu a se svým snb, sk8 a streetovým oblečením úspěšně konkuruje světoznámým zahraničním výrobcům. Přijďte ve čtvrtek 4. prosince odpoledne slavit do narozeninově vyzdobené třinecké prodejny Blackcomb.cz! Čeká vás zábava, muzika a soutěže o zajímavé ceny.

Zákazníci se mohou těšit na živý hudební doprovod v podání muzikantů s akustickými kytarami, na Flatland bmx exhibici před prodejnou, nebude chybět narozeninové občerstvení, dort, kafe, čaj nebo svařák a spousta drobných dárků pro příchozí hosty. Zákazníci, kteří přijdou oblečení v HF věcech, budou moci získat slevu na nákup zboží Horsefeathers až ve výši 25 %. Nicméně všichni příchozí (i bez HF oblečku) si budou moci hodit kostkou a soutěžit o zajímavé slevy.

alt

Každý navíc bude moci napsat firmě Horsefeathers přání k narozeninám, a když připojí i údaje o sobě, zúčastní se netradičního slosování. Tři vylosovaní pak získají supr věcičky ze speciální narozeninové kolekce „25 let“. Jména výherců se objeví na Facebooku a ceny budou k vyzvednutí přímo na prodejně. Těšit se mohou na trička, mikiny, čepice, kšiltovky, pásky nebo hrnky.

Nápad dvojice středoškoláků

A co se za těch 25 let vlastně událo? Vše začalo v roce 1989 v kanadské Britské Kolumbii aktivitami partičky středoškolských rebelů, kteří rádi jezdili na prkýnkách všeho druhu. Skončili ale „jenom“ u potisků vlastních triček. Jeden z nich se nakonec přestěhoval po Sametové revoluci do rodného Československa a nápad mu v hlavě zůstal.

V roce 1992 se na plzeňském gymnáziu zmiňovaný kanadský emigrant Hanuš seznámil s Pavlem a uvědomili si, že na českém trhu je zásadní díra. Pustili se do návrhů oblečení na skate a snowboard a v podstatě od nuly začali budovat značku Horsefeathers. Hned od začátku se jim dařilo, skejťáci i snowboarďáci si jejich věci okamžitě oblíbili.

alt

Po vydání první outerwearové kolekce v roce 1997 následovala potřeba oblečení vyzkoušet a kde jinde, než v Britské Kolumbii. Po návratu vše směřuje k užší spolupráci s týmy riderů a větší účasti na předních evropských veletrzích. Majitelé usilují o typický design produktů, vylepšují prodejny, rozšiřují své snb, sk8 a ski týmy. Nutně následuje expanze do dalších evropských zemí a značka se stává brandem.

Detaily a různé vychytávky

Pro Horsefeathers je typické, že při výrobě oblečení využívá vysoce kvalitních a odolných materiálů. Ve spolupráci s riders pracuje na každém detailu oblečení, tak aby plnilo požadavky náročného sportovce i rekreačního pohodáře, který třeba na svahu rád poslouchá muziku. Například bundám na snb nechybí různé vnitřní kapsy, nastavitelné manžety na rukávech, nastavitelné kapuci, vnitřní lemy proti sněhu, vnitřní kapsy na iPad s průhledným dotykovým okénkem a podobné vychytávky.

Společnost si navíc zakládá na tom, že k výrobě využívá 100procentně recyklované materiály a dbá na to, aby se v továrnách na Taiwanu, kde se šijou bundy a zateplené kalhoty, dodržovala pravidla bezpečného provozu a o zaměstnance bylo dobře postaráno. Mimo outerwearové oblečení se všechno ostatní (jako trička, mikiny, čepice a podobně) šije v zemích EU.