Hranice na Moravě žijou skateboardingem… blíží se Blackcomb sk8 session

alt

Skejtové závody s názvem Blackcomb sk8 session míří do Hranic na Moravě. 16. května místní skatepark po dlouhé době opět ožije pořádným contestem. A že bude na co koukat! Pro velký zájem se chystají dvě kategorie, do 16 let a nad 16.

Závody se konají po dlouhé době v hranickém skateparku. „Město nám sk8 závody nejdříve zatrhlo kvůli nevyhovujícímu parku. Proto bylo potřeba park trochu opravit. Jednalo se ale jenom o drobné opravy jako menší díra v asfaltu, muselo se zvýšit podle normy zábradlí na rampách a podobně. Pan Bušina z úřadu nám s tím rád pomohl a sk8 park tak byl brzo opraven. Takže povolení k závodům jsme dostali,“ popisuje počáteční peripetie Tomáš Vejmola, který spolu s místním skejťákem Markem Langrem závody pořádá.

alt

Účastnit se může každý, kdo zaplatí 50 korun registraci a nebojí se předvést, co umí. Hodnotit bude tříčlenná porota zkušených jezdců. Pro velký zájem byly otevřeny dvě kategorie a to do 16 let a nad 16 let. „Jsem celkem překvapený, že sem jedou lidi kromě z okolí také ze vzdálených měst, jako je Třinec, Brno, Prostějov a dokonce i z daleké České Lípy,“ zmiňuje Tomáš. Ti nejlepší si odvezou ceny od sponzorů jako Vans, Horsefeathers, Restart skateboard, Meatfly a Blackcomb, který celou akci zaštiťuje.

alt

Startuje se v 11 hodin tréninkem a registrací, kvalifikace se jede od 13 hodin a pak se akce potáhne až do večera. Diváci i jezdci se můžou těšit na muziku DJ Shuffle, o občerstvení se postará místní EWYN a akci navštíví i Red Bull autíčko s drinky, aby podpořili jezdce. „Jde hlavně o to, ať se všichni dobře pobaví, zajezdí, přeměří síly a ať na závody skvěle vzpomínají,” dodává Tomáš Vejmola. Jako na každé dobré akci samozřejmě nebude chybět afterparty, která následuje ve zdejším klubu Základna.